20.8 C
Скопје
17:03 - 28 мај, 2024

Ознака : ѓорѓе давид

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Ѓорѓе Давид закажа прес конференција на која ќе открие детали за несреќата: Ослободен за враќање во Србија

Еспресо
Пејачот Ѓорѓе Давид се најде во центарот на вниманието по сообраќајната несреќа што се случи во Македонија. Несреќата се случила на автопатот кога Ѓорѓе налетал...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Ѓорѓе Давид непосредно пред и после несреќата во Македонија: Неговите движења ги регистрирала камерата на „Папарацо лов“

Еспресо
Неколку дена пред да доживее страшна несреќа во Македонија, во која ненамерно усмрти жена, Ѓорѓе Давид ги извршуваше секојдневните обврски. Камерата од популарната српска емисија „Папарацо...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Ѓорѓе Давид првпат се огласи на социјалните мрежи по несреќата: Еве кој бил со него во тешкиот период

Еспресо
На 20 јануари, Ѓорѓе Давид , рок музичар и член на жирито на „Ѕвезда Гранда“, имаше сообраќајна несреќа во Македонија, во која една жена го...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Ѓорѓе Давид сака да се види со семејството на прегазената жена: „Жал ми е, ова е пекол“

Еспресо
Ѓорѓе Давид минува низ тежок период откако минатиот викенд доживеа сообраќајна несреќа во Македонија во која загина жена. Музичарот, кој учествуваше во верижен судир и...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Еве што се случилувало во автомобилот на Ѓорѓе Давид непосредно пред трагедијата: Моментот е „уловен“

Еспресо
Ѓорѓе Давид доживеа сообраќајна несреќа во Македонија, во која загина жена, а еве што се случило во автомобилот пред несреќата. Познатиот рок музичар Ѓорѓе Давид...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Ѓорѓе Давид останува во Македонија додека процедурата трае, еве каде престојува: „Ми ги зедоа документите, чекаат да дадам уште една изјава“

Еспресо
Ѓорѓе Давид, музичар и член на жирито на „Ѕвезде Гранда“ вчера беше учесник во верижна несреќа во Македонија, кога со својот автомобил на автопат „покосил“...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Таткото на Ѓорѓе Давид загинал во сообраќајна несреќа пред години, заедно биле во автомобилот

Еспресо
Ѓорѓе Давид утрово доживеа сообраќајна несреќа во Македонија, во која за жал загина една жена. Ова не е прв пат Ѓорѓе да се соочи со...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Ѓорѓе Давид призна дека удрил со автомобилот во жена: Прва изјава на музичарот по сообраќајната несреќа на Табановце во која загина 49-годишна кумановка

Еспресо
Српскиот рок-музичар и член на жирито на српското шоу „Ѕвездите на Гранд“, Ѓорѓе Давид, учествуваше во синоќешната сообраќајна несреќа на граничниот премин Куманово – Табановце...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Ѓорѓе Давид проговори за деталите од борбата на Марија Шерифовиќ: Потроши многу нерви и здравје поради синот

Еспресо
Ѓорѓе Давид не се изненадил кога слушнал дека Марија Шерифовиќ станала мајка. Со помош на сурогат мајчинство, пејачката неодамна му посака добредојде на синот Мари....
БалканВи ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Покрај Славица Ангелова во Струмица, Ѓорѓе Давид е Тито: „Навиваат како кога победија кошаркарите“

Еспресо
Славица Ангелова по победата во „Ѕвезде Гранда“ беше пречекана како херој во родната Струмица. Струмичани ѝ врачија плакета во знак на почит и љубов, а...