27.8 C
Скопје
15:24 - 6 јуни, 2023

Ознака : Харис Џиновиќ

Балкан Слајдер Сцена

ПИЈАН ЧОВЕК МУ ИЗВАДИЛ ПИШТОЛ НА ХАРИС ЏИНОВИЌ: Инцидент кој го обележал животот на пејачот

Еспресо
Харис Џиновиќ е една од фолк иконите во поранешна Југославија, а неговиот живот го одбележа инцидент кој се случи во далечната 1997 година. Роден во...
Балкан Слајдер Сцена

Ретко кој го видел во ова издание: Погледнете како изгледа Харис Џиновиќ без капа на глава! (ФОТО)

Васко Спасоски
Еден од најпознатите пејачи на севдалинки,  Харис Џиновиќ пред 30 години бил активен риболовец, па се појави фотографија на која тој се фали со уловот....