18.8 C
Скопје
16:05 - 20 април, 2024

Ознака : брак

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Франо Ласиќ ужива во четврти брак: Милена е три децении помлада од него

еспресо
Познатиот хрватски актер Франо Ласиќ ужива во бракот со три децении помладата од него сопруга Милена.   View this post on Instagram   A post...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Вил Смит тајно се разделил од сопругата уште пред седум години: „Бевме уморни од обидот да го спасиме бракот“

Еспресо
Оскаровецот, холивудскиот актер Вил Смит и неговата сопруга Џејда Пинкет Смит не живеат како маж и жена веќе седум години, но на Оскарите во 2022...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Канје Вест официјално се оженил со Бјанка Цензори, еден месец по разводот со Ким Кардашијан: Платиле за доверливост!

Еспресо
Новинарите од британското издание на Дејли Мејл дознаа дека Канје Вест и Бјанка Ценсори навистина се официјално во брак. Тие ја легализираа својата врска во...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Северина искрено за бракот: „Бракот е преценет, сè е преценето кога ќе се зафркнеш“

Еспресо
Долгоочекуваниот концерт на Северина во Осиек, според организаторите, предизвикал толку голем интерес што салата „Градски врт“ можела да биде исполнета неколку дена последователно.   View...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Николина Пишек се огласи зошто останала без динар: „Требаше да потпишам предбрачен договор“

Еспресо
Хрватската водителка Николина Пишек вели дека згрешила што не потпишала предбрачен договор кога се омажила за нејзиниот покоен сопруг Видоје Ристовиќ и дека ги советува...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Што стои зад песната со која Гудељ ја запроси Анастасија Ражнатовиќ: Ова е значењето на емотивниот текст

Еспресо
Пејачката Анастасија Ражнатовиќ и фудбалерот Немања Гудељ вчера се верија, а убавата вест ја споделија со емотивно видео. Младиот пар вчера ги воодушеви своите фанови...
БалканСлајдерСцена

Николина Пишек: „Сè што се пишува за мојот сопруг е вистина! Знам за жената со која бил во станот…“

Еспресо
Водителката ги потврди шпекулациите за околностите на смртта на нејзиниот покоен сопруг Видоје Ристовиќ. Николина ѝ ја отвори душата на колешката Татјана Јуриќ и призна...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Џена Џејмисон стапи во брак со девет години помлада девојка: „Не знам зошто се забавував со мажи“

еспресо
Поранешната порно ѕвезда Џена Џејмисон третпат стапи во брак, овојпат со жена.   View this post on Instagram   A post shared by Jenna Jameson...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Неверниот сопруг на Натали Портман бара прошка од глумицата: По аферата со младата активистка, пишман

Еспресо
Сопругот на Натали Портман побарал од неа прошка откако ј изневерил со млада активистка. Natalie Portman’s husband Benjamin Millipied allegedly had an affair https://t.co/x5ImOtbxzg pic.twitter.com/GzNk7WA4Po...
АстроСлајдерХороскоп

Хороскопските знаци и бракот: Бикот постојано нешто негодува, Лавот сака да доминира

Еспресо
Овен Кога ќе се налути, Овенот кажува сè што му паѓа на памет без да размислува за последиците, заборавајќи дека еднаш изговорените зборови не можат...