23.8 C
Скопје
17:17 - 25 јуни, 2024

Ознака : швајцарија

Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

(Видео) Шок сцена на крајот на Евровизија: Победникот на Швајцарија го скрши трофејот

еспресо
Претставникот на Швајцарија е победник на Евровизија 2024 година. Немо го освои трофејот на престижниот музички натпревар со песната „The code“. Во еуфоријата на прославата,...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Швајцарија победи на Песна на Евровизија 2024, за влакно пред Хрватска

Еспресо
Заврши финалето на 68. Избор за песна на Евровизија, а победата ја однесе претставникот на Швајцарија – Немо, изведувајќи ја песната „The Code“. Минатогодишната победничка...
ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Меси и сопругата уживаат на зимски одмор во Швајцарија: Овојпат Антонела е ѕвездата – „Најзгодна, најубава во свет“

Еспресо
Лео Меси и неговата сопруга Антонела по успешниот резултат на Мундијалот решија да го поминат времето заедно на луксузна дестинација. Сопругата на Меси, Антонела Рокузо...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Нови детали за принцезата Шарлин: Се сели во Швајцарија, децата остануваат во Палатата…

Еспресо
Нови детали за договорот на Шарлин и Алберт со цел да се спаси имиџот на Палата Грималди. Францускиот високотиражен неделник Voici лансираше нови детали за...
СветСлајдерСцена

Koja e АЛИНА КАБАЕВА, тајната жена на ПУТИН: Од гимнастичарка до политичарка, со „царот“ има четири деца?!

Еспресо
Во последните недели постојано се зборува за страшниот конфликт што ја погоди Украина. Русите, под команда на претседателот Путин, ја започнаа инвазијата на земјата, ширејќи...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Петиција за протерување на љубовницата на Путин од Швајцарија: „Реобединете ги Ева Браун со нејзиниот фирер“

Еспресо
Петицијата со која сака да ја протера љубовницата на Путин Алина Кабаева од Швајцарија На платформата Change.Org, група швајцарски активисти побараа од властите да ја...
БалканСлајдерСцена

Гастербајтерски исповеди: Швајцарија е новата „ветена земја“

Еспресо
Швајцарија одржува многу престижна репутација како една од најдобрите земји за живеење, не само во Европа, туку и во светот. И таква-заводлива, редум привлекува многу...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЛајфстајл

Необична глетка среде езеро: Камбанарија од 14 век е единствен доказ дека ова село постои! (ФОТО)

Еспресо
Ова необично езеро е создадено во 1950 година и се наоѓа на тромеѓето Италија, Австрија и Швајцарија. При неговото создавање потопени се 163 куќи и...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Северина направи хаос пред домот на Милан во Белград, па полицијата и нареди да се изолира две недели! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Проблемите меѓу Северина Којиќ и таткото на нејзиниот син, нејзиниот бивш сопруг Милан Поповиќ, продолжува и понатаму. Како што пишуваат српските медиуми, познатата пејачка наводно...
Лајфстајл

„Мераклии“ – македонска музичка група која успешно работи во Швајцарија

Васко Спасоски
„Љубовта нема граници, нема земја родена, и не е важно кај и да си, нека е благословена“… Ова се стиховите од новата авторската песна “Љубовта нема...