10.8 C
Скопје
21:10 - 28 февруари, 2024

Ознака : Антонела

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Шакира доби поддршка од сопругата на Меси за новата песна во најава: И Антонела е дел од „тимот на Шакира“

Еспресо
Долги години, различни медиуми во Шпанија пишуваа дека Шакира никогаш не се согласувала добро со пријателите на Пике, а тоа се должело на нејзиниот вроден...
ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Џорџина Родригез се изјасни што мисли за сопругата на Меси: Дали „секирите“ се конечно закопани?!

Еспресо
Дури и оние кои не следат фудбал знаат за ривалството меѓу двајцата најголеми фудбалери на денешницата, Португалецот Кристијано Роналдо и Аргентинецот Лионел Меси, но се...
ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Меси и сопругата уживаат на зимски одмор во Швајцарија: Овојпат Антонела е ѕвездата – „Најзгодна, најубава во свет“

Еспресо
Лео Меси и неговата сопруга Антонела по успешниот резултат на Мундијалот решија да го поминат времето заедно на луксузна дестинација. Сопругата на Меси, Антонела Рокузо...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Женска солидарност: Сопругата на Меси ја поддржа Шакира за хитот за Пике, ама има и зошто!

Еспресо
На Антонела Рокуцо ѝ се допаѓа новиот хит на Колумбијката во кој таа го исмејува Шпанецот. Поранешниот дефанзивец на Барселона, Жерар Пике, и колумбијската пејачка...
ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

Која е побогата, сопругата на Меси или на Роналдо? Џорџина Родригез и Антонела на парична „вага“

Еспресо
Сопругата на Меси, Антонела, и партнерката на Роналдо, Џорџина Родригез беа главна атракција на трибините во Катар, а многумина се прашуваат која повеќе „тежи“.  ...
СветСлајдерСцена

(Фото) Хит фотка од Меси и Антонела која го обиколи светот: Можеш да бидеш најдобар во свет, за жена ти секогаш си дежурен фотограф

Еспресо
Девојките и сопругите на фудбалерите кои учествуваа на Светското првенство во Катар привлекуваа големо внимание, а меѓу нив и сопругата на Меси, Антонела. Така фотографите...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

(Фото) Убавата сопруга на Меси по победата на Аргентина: Не можам да ви објаснам…

Еспресо
Антонела и Меси се запознале кога тој имал само пет години. Антонела Рокузо по натпреварот против Хрватска, објави неколку фотографии на Инстаграм со своите деца....
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

(Фото) Семејството на Меси го прославува голот: Сите гримаси на сопругата на аргентинскиот ас

Еспресо
Аргентина ја победи Австралија во осмофиналниот натпревар на Светското првенство во Катар со 2:1. Лионел Меси го отвори резултатот во првото полувреме во 35. минута....
ЛајфстајлСцена

Со фотографија во бикини го засени својот славен сопруг (ФОТО)

Igor
Лео Меси заедно со семејството ова лето ужива на Ибица, а големо внимание предизвика токму неговата сопруга Антонела Рокузо. View this post on Instagram ?☀️??...
ЛајфстајлСцена

ЗАПОЗНАЈТЕ ЈА АНТОНЕЛА, убавицата со бујно деколте која го засени Меси (ФОТО)

Igor
Лионел Меси ужива на Карибите заедно со своето семејство, а и редовно објавува фотографии на Инстаграм од својот одмор. Но, една од фотографиите предизвика голем...