4.8 C
Скопје
22:07 - 18 април, 2024

Ознака : Роналдо

ЛајфстајлСветСекојдневиеСлајдерСтилСцена

(Фото) Роналдо и Џорџина разголени на суперлуксузната јахта: Манекенката „пука“ од убавина

Еспресо
Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез уживаат во неколкудневен одмор. Фудбалерот и неговата партнерка се упатија кон Сардинија, каде што одмораат со нивните деца. Од фотографиите...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Џорџина Родригез им ги затна устите на сите: „Со патувањата со Роналдо растам како личност, а децата ме научија на неизмерна љубов“

Еспресо
Девојката на напаѓачот на Ал-Наср, Кристијано Роналдо, моделот и танчерка Георгина Родригез, стана хероина на најновото издание на списанието Harper’s Bazaar Arabia. Фотографии и интервјуа...
СветСлајдерСцена

Џорџина има „железен“ договор со Роналдо: Откриено колку ќе ѝ плаќа месечно во случај на раскинување

Еспресо
Џорџина Родригез и Кристијано Роналдо изгледа дека ги изгладија недоразбирањата од последен период, во нивната седумгодишна врска. Дека сега сè меѓу нив е како порано,...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Џорџина на Роналдо има ново секси хоби: Арапите пак ќе ѝ се налутат, ги провоцира!

Еспресо
Џорџина Родригез, свршеницата на Кристијано Роналдо, на својот Инстаграм профил се пофали со своето ново хоби. Таа почна да тверка (да го ‘тресе’ задникот), а...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Фотографиите на Џорџина во танга ги налутија Арапите, му порачаа на Роналдо: „Треба да барате прошка од Алах“

Еспресо
Џорџина Родригез, избраничката на Кристијано Роналдо, редовно привлекува внимание на социјалните мрежи. Нејзиниот живот драстично се промени откако го запозна Роналдо и сега живее на...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) 17 соби, базен и приватен готвач: Ѕирнете во луксузната семејна оаза на Роналдо и Џорџина

Еспресо
Кристијано Роналдо и неговата вереница Џорџина Родригез се преселија во Саудиска Арабија со семејството уште во јануари, кога фудбалерот потпиша договор вреден 175 милиони фунти...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Колку чини да го изнајмите Роналдо на два-три часа: Еве колку би го платиле дружењето со најпознатиот фудбалер во светот

Еспресо
Роналдо несомнено е најплатениот фудбалер во светот откако потпиша договор со „Ал Наср“ вреден 200 милиони евра годишно. Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед и Реал...
СветСлајдерСцена

(Фото) На Роналдо му дојдоа преку глава озборувањата за Џорџина: Вака се пресмета со злите јазици

еспресо
Во последните денови странските медиуми шпекулираат дека фудбалерот Кристијано Роналдо раскинува со својата свршеница Георгина Родригез. Фудбалерот реши да ги демантира ваквите гласини едноставно –...
ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Се огласи Џорџина: Роналдо сака да ја откачи, а манекенката вака се брани

Еспресо
Во последните денови не престануваат гласините дека фудбалерот Кристијано Роналдо (38) и неговата долгогодишна девојка Џорџина Родригез (29) се на работ на развод. Иако сè...
СветСлајдерСцена

Проблеми во рајот на Џорџина и Роналдо: „Прашање на денови е кога ќе се разделат, доста му е!“

Еспресо
Извори веќе извесно време тврдат дека врската на славната двојка не е најдобра, и покрај тоа што сè изгледаше совршено во серијата „Јас сум Џорџина“...