20.8 C
Скопје
18:52 - 30 мај, 2024

Ознака : џорџина

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Џорџина Родригез го извади целиот луксуз на виделина: Јахта, накит, чанти, чевли…за „плакнење очи“

Еспресо
Девојката на Кристијано Роналдо продолжува да споделува фотографии од нивниот долг летен одмор. На нејзиниот Инстаграм профил сега се објавени нови фотографии од манекенката и...
ЛајфстајлСветСекојдневиеСлајдерСтилСцена

(Фото) Роналдо и Џорџина разголени на суперлуксузната јахта: Манекенката „пука“ од убавина

Еспресо
Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез уживаат во неколкудневен одмор. Фудбалерот и неговата партнерка се упатија кон Сардинија, каде што одмораат со нивните деца. Од фотографиите...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Џорџина Родригез им ги затна устите на сите: „Со патувањата со Роналдо растам како личност, а децата ме научија на неизмерна љубов“

Еспресо
Девојката на напаѓачот на Ал-Наср, Кристијано Роналдо, моделот и танчерка Георгина Родригез, стана хероина на најновото издание на списанието Harper’s Bazaar Arabia. Фотографии и интервјуа...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Џорџина на Роналдо има ново секси хоби: Арапите пак ќе ѝ се налутат, ги провоцира!

Еспресо
Џорџина Родригез, свршеницата на Кристијано Роналдо, на својот Инстаграм профил се пофали со своето ново хоби. Таа почна да тверка (да го ‘тресе’ задникот), а...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Фотографиите на Џорџина во танга ги налутија Арапите, му порачаа на Роналдо: „Треба да барате прошка од Алах“

Еспресо
Џорџина Родригез, избраничката на Кристијано Роналдо, редовно привлекува внимание на социјалните мрежи. Нејзиниот живот драстично се промени откако го запозна Роналдо и сега живее на...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) 17 соби, базен и приватен готвач: Ѕирнете во луксузната семејна оаза на Роналдо и Џорџина

Еспресо
Кристијано Роналдо и неговата вереница Џорџина Родригез се преселија во Саудиска Арабија со семејството уште во јануари, кога фудбалерот потпиша договор вреден 175 милиони фунти...
СветСлајдерСцена

(Фото) На Роналдо му дојдоа преку глава озборувањата за Џорџина: Вака се пресмета со злите јазици

еспресо
Во последните денови странските медиуми шпекулираат дека фудбалерот Кристијано Роналдо раскинува со својата свршеница Георгина Родригез. Фудбалерот реши да ги демантира ваквите гласини едноставно –...
ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Се огласи Џорџина: Роналдо сака да ја откачи, а манекенката вака се брани

Еспресо
Во последните денови не престануваат гласините дека фудбалерот Кристијано Роналдо (38) и неговата долгогодишна девојка Џорџина Родригез (29) се на работ на развод. Иако сè...
СветСлајдерСцена

Проблеми во рајот на Џорџина и Роналдо: „Прашање на денови е кога ќе се разделат, доста му е!“

Еспресо
Извори веќе извесно време тврдат дека врската на славната двојка не е најдобра, и покрај тоа што сè изгледаше совршено во серијата „Јас сум Џорџина“...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Џорџина е робинка? На мрежите се шири вознемирувачки документ, а Роналдо е бесен на својата вереница

Еспресо
Девојката на фудбалерот Кристијано Роналдо (38) и новопечената ријалити ѕвезда Џорџина Родригез (29) со години е во центарот на вниманието поради врската со еден од...