24.8 C
Скопје
15:57 - 28 мај, 2024

(Фото) Џорџина Родригез им ги затна устите на сите: „Со патувањата со Роналдо растам како личност, а децата ме научија на неизмерна љубов“

Девојката на напаѓачот на Ал-Наср, Кристијано Роналдо, моделот и танчерка Георгина Родригез, стана хероина на најновото издание на списанието Harper’s Bazaar Arabia. Фотографии и интервјуа на ѕвездата се појавија на веб-страницата на списанието.


29-годишната Џорџина Родригез се појави на насловната страница на арапската верзија на Harper’s Bazaar во црн светкав фустан со светки со крзно на јаката и наметка со кристали Сваровски.

Во интервју за магазинот, манекенката зборуваше за животот со Кристијано Роналдо во Саудиска Арабија.

„Патувањето и живеењето во нови култури – особено во земји кои се многу различни едни од други – секогаш ви помагаат да растете како личност. Го отворате умот и станувате потолерантни кон другите. Тоа го збогатува вашето искуство. Имавме многу среќа да го доживееме тоа“, рече таа.

„Најважната работа на светот за мене и мојот апсолутен приоритет се моите деца. Кога ќе станете мајка, вашите приоритети се менуваат, а вашите потреби се на втор план. Вие живеете исклучиво за вашето семејство. Мајчинството покажува што е чиста, безусловна љубов и како да ги сакаш другите бескрајно“, додаде Родригез.

Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез се заедно од 2016 година. Двојката има две деца заедно: 5-годишната Алана и 1-годишната Бела. Спортистот во врската донесе уште три деца: 13-годишниот Кристијано Џуниор, 6-годишните близнаци Ева и Матео.

Во декември 2022 година, Џорџина Родригез се појави на насловната страница на Elle España и искрено зборуваше за смртта на нејзиниот тукушто роден син.

Слични објави

Лидија Вукиќевиќ ја откри тајната на својот младешки изглед: „Црна паста за заби, колаген, здрава исхрана…“

еспресо

(Видео) Исплива снимка од средбата на Северина и Јелена Карлеуша: ЈК ја изигнорирала, ова никогаш нема да ѝ го прости!

Еспресо

„Нова тура, нова авантура“: Никола Роквиќ откри што прави по враќањето од Егина

Еспресо

(Фото) Дарко Лазиќ чека трето дете! Се појави фотографија, пејачот го гали трудничкиот стомак на сопругата

Еспресо

(Фото) Принцезата Шарлин од Монако конечно насмеана, Алберт ѝ плаќа: Ги покажа децата

еспресо

Лепа Лукиќ напиша тестамент: Еве кому го остава богатството, но под еден услов

еспресо
Се вчитува....