13.8 C
Скопје
00:14 - 30 мај, 2024

Ознака : критики

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Меланија Трамп мета на критики: „Какво непочитување, секогаш ли мора да се истакнува“

Еспресо
Поранешната прва дама на САД Меланија Трамп ретко се појавува во јавноста, но не ја пропушти комеморацијата во чест на поранешната прва дама Розалин Картер....
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Поранешната финска премиерка ја „растурија“ од критики поради тангата: „Ова не ти требаше!“

Еспресо
Поранешната финска премиерка Сана Марин со најновата објава на Инстаграм предизвика лавина реакции. Некои корисници на оваа социјална мрежа пишуваат дека таа е „згодна жена“,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) „Миранда е мртва!“: Остри критики за втората сезона на „Сексот и градот“, фановите разочарани од ликот на Синтија Никсон

Еспресо
Се емитуваа првите две епизоди од втората сезона на „И баш така…“ (And Just Like That…), а интернетот веќе е полн со реакции. Во најновото...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Харисон Форд „подмладен“, критиките за Индијана Џонс лоши: „Бледа копија на непроценливо богатство“

Еспресо
Петтиот дел од сагата за Индијана Џонс, насловен Индијана Џонс и бирачот на судбината (Indiana Jones and the Dial of Destiny), беше премиерно прикажан на...
БалканСлајдерСцена

(Фото) Јелена Карлеуша ги стегна бујните гради во латекс: „На слика авион, а во живо камион“

Еспресо
Српската пејачка Јелена Карлеуша (44) не се двоуми да ги испровоцира следбениците на социјалните мрежи со жешки фотографии. Најчесто таа не остава ништо на фантазијата,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Фотографиите на Џорџина во танга ги налутија Арапите, му порачаа на Роналдо: „Треба да барате прошка од Алах“

Еспресо
Џорџина Родригез, избраничката на Кристијано Роналдо, редовно привлекува внимание на социјалните мрежи. Нејзиниот живот драстично се промени откако го запозна Роналдо и сега живее на...
АстроСлајдерХороскоп

Џабе ги советувате и критикувате: Три хороскопски знаци не слушаат никого

Еспресо
Астролозите ги именуваат знаците на Зодијакот кои честопати се толку самоуверени што едноставно плукаат по критиките. Од една страна, можеби изгледа дека таквите луѓе се...
ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

Наоми на удар на критики: „Што се случува со светот ако и најубавата жена претерала?!“

Еспресо
Легендарната манекенка Наоми Кембел на Инстаграм покажа фотографии од забавата за Оскар. Сепак, нејзините следбеници заклучија дека убавицата, која денес има 53 години, претерала со...
СветСлајдерСцена

Селена Гомез искрено за критиките дека е здебелена: „Плачев, бараа да најдат нешто што ќе ме скрши!“

Еспресо
Пејачката и актерка Селена Гомез изјави дека „плачела со очите“ поради критиките за нејзината фигура, која се променила за време на лекувањето на лупус. Во...
СветСлајдерСцена

„Адел ме советуваше да не глумам во Патници“: Џенифер Лоренс се кае што не го послушала советот од пејачката

Еспресо
Оскаровката Џенифер Лоренс призна дека снимањето на „Патници“, научно-фантастичниот филм со Крис Прат, не било добра идеја и требало да го послуша советот на Адел....