24.8 C
Скопје
14:36 - 13 август, 2022

Ознака : премиерка

Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(Фото) Модни близначки: Премиерката на Нов Зеланд го „позајми“ фустанот од Кејт Мидлтон за средба со Борис Џонсон

Еспресо
Џасинда Ардерн, премиерката на Нов Зеланд, се појави во бел миди фустан со нагласена јака и „високи“ џебови на предниот дел, за време на нејзиниот...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Слајдер

Макрон избра жена за премиер, еве која е Елизабет Борн

Еспресо
По неколку недели чекање и различни претпоставки, претседателот на Франција Емануел Макрон ја назначи својата нова премиерка, Елизабет Борн. Борн е првата жена премиер во...
Ви Препорачуваме

Единствениот моден стил на АНА БРНАБИЌ: Дали сте го забележиле овој детаљ?

Igor
Српската премиерка Ана Брнабиќ има единствен моден стил од кој не се откажува. Како повеќето жени кои се трудат во текот на денот да завршат...