13.8 C
Скопје
23:29 - 29 мај, 2024

Ознака : премиерка

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Поранешната финска премиерка ја „растурија“ од критики поради тангата: „Ова не ти требаше!“

Еспресо
Поранешната финска премиерка Сана Марин со најновата објава на Инстаграм предизвика лавина реакции. Некои корисници на оваа социјална мрежа пишуваат дека таа е „згодна жена“,...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдерЧудесни жени

(Фото) Римјанката Џорџа Мелони може да биде прва премиерка на Италија

Еспресо
Џорџа Мелони, лидерка на партијата Браќа на Италија е фаворит да ја води коалициската влада во која би доминирала екстремната десница, покажуваат првите резултати од...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдерЧудесни жени

Британија доби жена премиер: Лиз Трас победничка на внатрепартиските избори

Еспресо
Британската министерка за надворешни работи Лиз Трас е прогласена за победничка во трката за лидерство на Конзервативната партија, односно за премиер на Обединетото Кралство. Во...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

(Трето ВИДЕО) Вака Сана Марин го заведува познатиот маж кој не ѝ е сопруг: Тој ја бакнува во вратот

Еспресо
Видео по видео „испливуваат“ на „опасната“ премиерка на Финска Сана Марин. На третото по ред видео кое штотуку се појави во финските портали, се гледа...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Модни близначки: Премиерката на Нов Зеланд го „позајми“ фустанот од Кејт Мидлтон за средба со Борис Џонсон

Еспресо
Џасинда Ардерн, премиерката на Нов Зеланд, се појави во бел миди фустан со нагласена јака и „високи“ џебови на предниот дел, за време на нејзиниот...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

Макрон избра жена за премиер, еве која е Елизабет Борн

Еспресо
По неколку недели чекање и различни претпоставки, претседателот на Франција Емануел Макрон ја назначи својата нова премиерка, Елизабет Борн. Борн е првата жена премиер во...
Ви Препорачуваме

Единствениот моден стил на АНА БРНАБИЌ: Дали сте го забележиле овој детаљ?

Igor
Српската премиерка Ана Брнабиќ има единствен моден стил од кој не се откажува. Како повеќето жени кои се трудат во текот на денот да завршат...