28.4 C
Скопје
16:46 - 25 јуни, 2024

Ознака : сана марин

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Поранешната финска премиерка ја „растурија“ од критики поради тангата: „Ова не ти требаше!“

Еспресо
Поранешната финска премиерка Сана Марин со најновата објава на Инстаграм предизвика лавина реакции. Некои корисници на оваа социјална мрежа пишуваат дека таа е „згодна жена“,...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСлајдерСтилСцена

(Фото) Легендарното селфи на поранешната финска премиерка и Ана Винтур го крена модниот свет на нозе!

Еспресо
Неколку месеци по повлекувањето од функцијата, Сана Марин (37) навистина ужива во својата новопронајдена слобода. Поранешната финска премиерка викендов се упати на Модната недела во...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Жената што освојуваше со беспрекорен стил се разведува по 19 години заеднички живот со Маркус

еспресо
Финската премиерка Сана Марин и нејзиниот сопруг Маркус Раиконен се разведуваат по 19 години заедно, објави Марин на Инстаграм. Заедно поднесовме барање за развод. Благодарни...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Сана Марин: Конфликтот во Украина ја покажува слабоста на Европа

Еспресо
Финската премиерка Сана Марин изјави дека ситуацијата во Украина покажува дека Европа не е доволно силна. Политичарката ова го изјави за време на говорот во...
СветСлајдерСценаЧудесни жени

Хилари Клинтон ја поддржа Сана Марин со фотографија од забава и ѝ порача: Само танцувај!

Еспресо
Хилари Клинтон јавно ја поддржа финската премиерка Сана Марин, која беше снимена како танцува и рапува на забава. Во својот твит, Клинтон се осврна на...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

(Видео) Пријателките на Сана Марин се забавуваат на Јадранот „сликајќи“ ги со голи гради туристите

Еспресо
Трите другарки возбудени истрчаа до лакот на бродот каде што, пред камерата, им ги покажаа градите на патниците од Јадролинија кои минуваа покрај нивниот брод.....
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

(Видео) Сана Марин едвај ги задржува солзите: „И јас сум човек, треба да се забавувам…“

Еспресо
Финската премиерка го брани своето право да се забавува и рече дека работи напорно како премиер, но треба да има и право на приватен живот....
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

(Фото) „Зошто едноставно не си даде оставка?“: Ново видео ја тресе фотелјата на финската премиерка Сана Марин, таа се извини „таква фотографија не требаше да се направи“

Еспресо
На 10 јули, премиерката на Финска Сана Марин го организирала продолжението на фестивалот Руисрок за нејзините пријатели во нејзината официјална резиденција – Кесаранта. На социјалната...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Израсна во истополово семејство, стана најмладиот премиер на светот: што знаеме за премиерката на финската влада, Сана Марин

Еспресо
Финската премиерка Сана Марин сега ја дискутираат сите: таа беше во центарот на скандал кога на социјалните мрежи се појавија видеа од забави со нејзино...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Финската премиерка Сана Марин негативна на тестот за дрога

Еспресо
Откако контроверзното видео заврши на социјалните мрежи во кое Марин пие, диво танцува и пее на забава кај пријателка, премиерката го направила тестот за да...