17.8 C
Скопје
05:50 - 20 мај, 2024

Ознака : тест

АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

„Црна“ низа денови: Два хороскопски знаци ќе имаат неволји во втората половина на април

еспресо
Април е месец на обновување и нови достигнувања, но дали е период на радосни промени и успеси за сите знаци од Зодијакот? Астролозите предвидуваат дека...
АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Универзумот ќе ги стави на тежок тест: Два хороскопски знаци ќе мора да се соочат со болка и да ја надминат

Еспресо
Од 2 до 15 август, во периодот на опаѓање на Месечината, претставниците на два знака на Зодијакот може да се соочат со проблеми. За нив...
АстроСлајдерХороскоп

На тежок тест: Три хороскопски знаци ќе бидат најпогодени од магнетната бура овие денови

Еспресо
Четиридневната магнетна бура која започна вчера, на 23 мај, а ќе трае до 26 мај, ќе биде тежок тест за некои знаци од Зодијакот. Покрај...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Русите ја тестираа „Сармат“, модерна ракета која може да создаде „пекол на Земјата“: Има 10 боеви глави и опсег на гаѓање 18.000 км

Еспресо
Комплексот „Сармат“, интерконтинентална балистичка ракета што може да носи нуклеарно полнење од 8 мегатони на 18.000 километри, успешно ги помина тестовите за летање и подготвен...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Финската премиерка Сана Марин негативна на тестот за дрога

Еспресо
Откако контроверзното видео заврши на социјалните мрежи во кое Марин пие, диво танцува и пее на забава кај пријателка, премиерката го направила тестот за да...
Ви ПрепорачувамеЗдравјеСлајдер

Проверете со едноставни тестови: Kоја е вистинската старост на вашето тело?

Еспресо
Биолошка старост – тоа е вистинската старост на човечкото тело. Ни покажува колку навистина сме стари. Нејзиниот часовник отчукува во нашите клетки, но не ги...
ЗдравјеИстражувањаСлајдер

РЕЗУЛТАТИ ЗА 4 МИНУТИ: Кинески научници развиваат нов, прецизен тест за Ковид-19

Еспресо
Кинеските научници велат дека развиле тест за Kовид-19 кој може да ги обработи резултатите исто толку прецизно како и ПЦР тестовите за помалку од четири...
ИнтимаЛајфстајлСекојдневие

КАКО ДА ПРЕПОЗНАЕТЕ СЛАБ ЧОВЕК? Откријте со тестот на Фројд

Еспресо
На почетокот на секоја врска не понесе хемија со партнерот, летаат искри, љубовта е во воздухот, сѐ е идеално. Сепак, животот не е права линија...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ФОТО) ДОЗНАЈТЕ КАКВА СОПРУГА ЌЕ БИДЕТЕ СО ОВОЈ ТЕСТ: Животното што ќе го здогледате открива сè!

Еспресо
Можете да фантазирате и замислувате, но додека не сте во брак, навистина немате начин да знаете како ќе се однесувате како брачен другар. Тоа е...
UncategorizedИнтимаЛајфстајлСлајдер

СЕКС-ТЕСТ: Омилената боја Ве открива какви сте во кревет

Еспресо
Црвена Очекувано, зборува за личност која е страсна, која знае да ужива во сексот, сака да презема иницијативи и бара слични партнери во кревет. Виолетова...