19.9 C
Скопје
19:02 - 18 мај, 2022

Ознака : ковид

Ви Препорачуваме Здрави навики Здравје Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Антиковид вакцините предизвикуваат зголемување на крвниот притисок, открива новата студија

Еспресо
„Зголемувањето на крвниот притисок по вакцините против Ковид не е невообичаено“, подвлекуваат авторите нова здравствена студија која доаѓа од Италија. Вакцините против Ковид покажаа силна...
Еспресо Женски печат Слајдер

Ковид ја тресе Северна Кореја, вакцини нема, „епидемијата е голема катастрофа“

Еспресо
Во последните дваесет и четири часа има 21 жртва со симптоми на треска, пријавени се 174.000 нови случаи. Лидерот Ким Џонг Ун зборува за „голема...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Слајдер

Шест смртни случаи од „треска“ и стотици илјади заразени по првата инфекција со Ковид во Северна Кореа

Еспресо
Пјонгјанг, еден ден откако го призна присуството на вирусот во земјата, ги соопштува првите податоци: покрај шесте смртни случаи поради неидентификувана „треска“, се појаснува дека...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Слајдер

Од каде пристигна коронавирусот во Северна Кореја? Еве ги двете претпоставки

Еспресо
Северна Кореја објави дека го открила својот прв случај на Ковид-19 од почетокот на пандемијата и државните медиуми го прогласија за „сериозна национална вонредна состојба“,...
Ви Препорачуваме Здрави навики Здравје Слајдер

Омикрон стана „турска серија“ – внимавајте на Омикрон 4 и 5! Доаѓаат и нови вакцини против варијанатата Омирон

Ј.К.Д
„Внимавајте на Омикрон 4 и 5. Новите варијанти водат до пораст на случаите во Јужна Африка, а истото може да го направат и во Европа“....
Ви Препорачуваме Еспресо Здрави навики Здравје Свет Слајдер Сцена

Поради ризик од тромбоза, САД ја ограничи употребата на вакцината против ковид на „Џонсон и Џонсон“

Еспресо
САД ја ограничи употребата на вакцината против ковид на Џонсон и Џонсон поради сомневања поврзани со „ризикот од ретка тромбоза“. Американската ФДА ја намалува употребата...
Ви Препорачуваме Здравје Истражувања Лајфстајл Секојдневие

За 10 IQ поени понеинтелигентни после прележан Ковид? ДА! ТВРДИ НОВА СТУДИЈА КОЈА НОСИ ФРАПАНТНИ ОТКРИТИЈА

Еспресо
Да изгубите до 10 IQ поени за шест месеци по инфекцијата со Ковид? Да, тоа може да се случи. Ова е откриено со новата студија...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Прв позитивен КОВИД случај на ЕВРОВИЗИЈА: кој е, што вели регулативата и што се случува сега

Еспресо
Едно лице е позитивно на тестот за Ковид на контролите извршени во Пала-Олимпико во Торино. Има прв случај на позитивност на Ковид-19 констатирана преку брзи...
Ви Препорачуваме Здрави навики Здравје Истражувања Лајфстајл Секојдневие Слајдер

НАУЧНИЦИ: КОВИД БЕШЕ САМО ПОЧЕТОК, нови 15.000 вируси од 2070 година!

Еспресо
Ковид беше само почеток. Климатските промени би можеле да донесат дури 15.000 нови вируси до 2070 година. Ова е сценариото објавено во списанието Nature, резултат...
Ви Препорачуваме Здрави навики Здравје Слајдер

НОВИ СИМПТОМИ НА КОВИД, лекарите алармираат: Може да се заразите многу пати иако сте вакцинирани!

Еспресо
Аларм на лекарите: „Вистински проблем е смената на генерациите, старите лица повторно се разболуваат“ Вртоглавица, важни гастроинтестинални симптоми и двојни, тројни инфекции, дури и кај...