23.8 C
Скопје
12:13 - 14 април, 2024

Ознака : Џо Бајден

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Џо Бајден денес полни 80 години: Бранч во Белата куќа за роденденот на најстариот претседател во историјата на САД

Еспресо
Џо Бајден денес полни 80 години и станува најстариот актуелен претседател во американската историја. Џо Бајден наполни 80 години. Роден на 20 ноември 1942 година...
ЕспресоСлајдер

(Фото) Трамп го исмева Бајден оти седел дури во 14-от ред на погребот на кралицата

Еспресо
Да бев јас претседател, ќе ме ставеа на прво место. Ова ѝ се случува на Америка за само две кратки години. Нема почит!. Вака реагираше...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Бајден позитивен на Ковид: Развил „благи симптоми“ и ќе продолжи да работи од Овалната соба

Еспресо
Белата куќа објасни дека ќе обезбедува дневен билтен за состојбата на претседателот додека тој не биде негативен на ковид. Неговиот претходник Доналд Трамп исто така...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Фото) Џо Бајден во Саудиска Арабија: го поздравува принцот Бин Салман со тупаница

Еспресо
Саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман и Џо Бајден се поздравија со тупаници при пристигнувањето на американскиот претседател во кралската палата во Џеда. Краткиот состанок, снимен...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

Џо Бајден по одлуката за укинување на уставното право на абортус: „Здравјето и животот на жените во оваа нација сега се загрозени“

Еспресо
Американскиот претседател Џо Бајден излезе со свој коментар за одлуката на Врховниот суд, кој денеска ја поништи 50-годишната пресуда со која се легализираше абортусот во...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

(Видео) Џо Бајден падна од велосипед, но стана и рече: „Добро сум“

Еспресо
Несреќната случка се случи на плажата  Рехобот, Делавер, во близина на неговата викендица. Претседателот возејќи велосипед и минувајќи го пешачкиот премин, можеби поради грч во...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

Бајден на самитот на Америка: „Ќе има уште една пандемија, мора да се подготвиме“

Еспресо
Претседателот на Соединетите Американски Држави ги повика другите шефови на држави и влади на континентот да „работат заедно“ за да се справат со предизвиците за...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Џо Бајден: „Нема да испратиме проектили во Украина кои можат да стигнат до Русија“

Еспресо
Потпретседателот на рускиот Совет за безбедност Дмитри Медведев ја смета одлуката на американскиот претседател „разумна“. САД нема да испратат ракетни системи во Киев што можат...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Комерцијалните летови од САД за Куба ќе бидат обновени, Бајден ги укина ограничувањата од времето на Трамп

Еспресо
„Нашата политика ќе продолжи да се фокусира на зајакнување на кубанскиот народ за да му помогне да создаде иднина ослободена од економско страдање“, соопшти Стејт...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(ФОТО) БЕЛАТА КУЌА ИМА НОВ ЖИТЕЛ: Џил Бајден ја вдоми првата мачка, името ѝ е Вилоу

Еспресо
Белата куќа има нов жител! „Запознајте ја Вилоу! Првата дама Џил Бајден во петокот на „Твитер“ објави фотографии од 2-годишното, зеленооко, сиво и бело маче....