17.8 C
Скопје
16:44 - 20 април, 2024

Ознака : Бајден

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

„Загрижен сум за него“: Бајден се огласи по веста дека кралот Чарлс има рак

Еспресо
Претседателот на САД, Џозеф Бајден изјави дека е загрижен за дијагнозата рак на британскиот крал Чарлс и дека се надева дека наскоро ќе разговара со...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Каков луксуз: Си Џинпинг му ја покажа на Џо Бајден својата блиндирана лимузина од 700.000 долари

Еспресо
Лидерите на САД и Кина, Џо Бајден и Си Џинпинг се сретнаа за време на самитот на Азиско-пацифичката економска соработка во Сан Франциско. Кси Џинпинг...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

(Фото) „Бајден не сака да ја признае својата внука“: Републиканците го обвинуваат за лицемерен дедо

Еспресо
Обидувајќи се да го претсават Бајден како лицемерен дедо, републиканците ги доведуваат во прашање неговите семејни вредности и му порачаа дека треба да ја признае...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдерЧудесни жени

Поранешната помошничка на Џо Бајден која го обвини за сексуално вознемирување бара руско државјанство: Тара Рид е во Москва по наводните смртни закани

Еспресо
Поранешната помошничка на Џо Бајден, која го обвини за сексуално вознемирување и малтретирање, Тара Рид ќе побара од рускиот претседател Владимир Путин да ѝ даде...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Бакингемската палата за прв пат ја именува сопругата на Чарлс Трети „Кралица Камила“: Џо Бајден ќе го претставува сопругата на крунисувањето

Еспресо
Американскиот претседател Џо Бајден имал телефонски разговор со кралот Чарлс Трети од Велика Британија, соопшти прес-службата на Белата куќа.   View this post on Instagram...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Претседателот Џо Бајден нема да присуствува на крунисувањето на кралот Чарлс Трети: Кој ќе отпатува за Лондон наместо него?

Еспресо
Бајден ќе го пропушти крунисувањето на кралот Чарлс III. Церемонијата ќе се одржи на почетокот на мај, но извештаите сугерираат дека претседателот на Соединетите Американски...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Маск тврди дека американската влада платила на Твитер за да го скрие идентитетот на синот на Бајден

Еспресо
Американскиот претприемач, милијардер и сегашен сопственик на Твитер, Илон Маск, на својот профил на социјалната мрежа објави дека американската влада платила на Твитер за да...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Бајден му забрани на помилуваниот Русин Виктор Бут да се врати во САД

Еспресо
Американскиот претседател Џо Бајден му забрани на Русинот Виктор Бут да се врати во САД. Ова се наведува во указот на шефот на Белата куќа...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Маск отпушти топ-менаџер на Твитер: Можна вмешаност во лаптоп-аферата на синот на Бајден

Еспресо
Илон Маск го отпушти заменикот генерален советник на Твитер, Џим Бејкер, поради можна вмешаност во приказна за цензура околу лаптопот на синот на Бајден. За...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Оливер Стоун го нарече Бајден „многу опасен дедо“: Грешка е да се гласа за него

Еспресо
Американскиот режисер Оливер Стоун призна дека направил грешка кога гласал за Џо Бајден на претседателските избори во САД во 2020 година. Ова го изјави во...