23.8 C
Скопје
17:16 - 25 јуни, 2024

Ознака : крунисување

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Исплива бизарна снимка од крунисувањето на кралот Чарлс: Дали е ова лошиот предзнак?

Еспресо
Деновиве сите зборуваат дека кралот Чарлс има рак. Не е познато за каков вид на рак се работи, но откриен е при неодамнешниот третман за...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Кралот Чарлс ја објави првата фотографија со своите наследници по крунисувањето

Еспресо
Британскиот крал Чарлс Трети беше крунисан на 6 мај. Сите погледи беа насочени кон новиот британски крал кој дојде на тронот по смртта на неговата...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Откриено е што му рекол принцот Хари на човекот до него за време на крунисувањето на Чарлс: „Доста ми е од…“

Еспресо
Принцот Хари на крунисувањето на татка си, кралот Чарлс, седеше до Бруксбанк, сопругот на принцезата Евгенија. Многумина кои го следеа овој настан можеа да забележат...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

(Фото) Која е впечатливата убава русокоса жена која му го предаде мечот на кралот Чарлс: Неочекувана ѕвезда на крунисувањето

Еспресо
Меѓу највпечатливите учесници на крунисувањето на кралот Чарлс и кралицата Камила беше секако Пени Мордоунт, впечатлива русокоса жена која му го предаде мечот на кралот....
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

(Фото) Првата дама на САД во британската влада: „Не можете да ја замислите таа убавина на крунисувањето“

еспресо
Првата дама на САД, Џил Бајден учествуваше на ручек на отворено, во седиштето на британската влада, по крунисувањето на Чарлс Трети. Џил Бајден беше пречекана...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) На крунисувањето на Чарлс е снимен непоканет гостин -дух: Многумина веруваат дека тоа е „Смртта со режа“

Еспресо
Во Велика Британија, на крунисувањето на Чарлс Трети, забележан е гостин, сличен на Смртта со режа, пишува Дејли Мејл. На Твитер стана вирално видео на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Kрунисувањето на Чарлс Трети ги обнови повиците од Јужна Африка за враќање на најголемиот дијамант на светот

Еспресо
Кон крајот на јануари 1905 година бил откриен најголемиот дијамант во Јужна Африка. Каменот тежел 622 грама и имал повеќе од 3.000 карати, а името...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Најемотивниот момент на крунисувањето: Принц Вилијам ја прекрши традицијата со емотивен гест, Хари гледаше од третиот ред

Еспресо
Принцот Вилијам во еден момент го украде вниманието на вчерашната церемонија на крунисување со емотивен гест. Вилијам, принцот од Велс, најстариот син и наследник на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Читач на усни откри што им рекол принцот Хари на присутните при пристигнувањето на крунисувањето: Како помладиот син на Чарлс ја откри анксиозноста

Еспресо
На крунисувањето на неговиот татко, кралот Чарлс, принцот Хари седеше во третиот ред, одвоен од принцот Вилијам и неговото семејство, а читач на усни за...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Кети Пери се бореше да си го најде местото на крунисувањето на Чарлс: Видеото стана хит, а се „приклучи“ и Џон Траволта

Еспресо
Кети Пери беше една од гостите поканети на крунисувањето на кралот Чарлс III. Пејачката беше инаку задолжена за музичкото шоу по церемонијата, но ѝ се...