10.8 C
Скопје
08:45 - 27 февруари, 2024

(Фото) Кралот Чарлс ја објави првата фотографија со своите наследници по крунисувањето

Британскиот крал Чарлс Трети беше крунисан на 6 мај. Сите погледи беа насочени кон новиот британски крал кој дојде на тронот по смртта на неговата мајка, кралицата Елизабета Втора на 8 септември минатата година.

За жал, Чарлс дојде на тронот среде заладувањето на односите со неговиот помлад син и неговата сопруга, принцот Хари и Меган Маркл, со кралското семејство, а особено со неговиот брат Вилијам. Нетрпеливоста меѓу двајцата браќа особено се разгоре по медиумски појавувања на Хари и Меган кои содржеа бројните обвинувања против британското кралско семејство, како и по документарниот филм „Хари и Меган“. и последователно мемоарите на Хари „Резерва („Spare“).

Чарлс III е роден на 14 ноември 1948 година во Лондон како најстаро дете на Елизабета II и принцот Филип, војводата од Единбург.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily)

Британскиот крал го одбележа крунисувањето објавувајќи нова фотографија со двајцата наследници, престолонаследникот Вилијам и неговиот син, принцот Џорџ.

Фотографијата е направена во собата кадешто се наоѓа тронот во Бакингемската палата на денот кога тој беше крунисан.

Слични објави

Ана Севиќ проговори за работата: „Себеси постојано се критикувам“

еспресо

Астропрогноза за вторник, 27 февруари: Важни вести за Раковите, пари за Вагите

еспресо

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо
Се вчитува....