4.8 C
Скопје
07:05 - 27 февруари, 2024

Ознака : принц хари

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Откриено каков услов му поставил принцот Хари на својот болен татко: Што се крие зад средбата со Чарлс Трети

Еспресо
Принцот Хари постави услов пред да се сретне со својот болен татко, кралот Чарлс III од Велика Британија. Ова го објави The Telegraph. Британската новинарка...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Принцот Хари се согласи на спогодба: Британските таблоиди мора да му платат милионска отштета

Еспресо
Помладиот син на британскиот крал Чарлс стана првиот член на тоа кралско семејство во последните 130 години што се појави на суд. Принцот Хари се...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Салон за 1.600 фунти на час: Каде принцот Хари поминал време пред да лета за САД

Еспресо
Принцот Хари оваа недела долета во Лондон за да го посети својот татко, кралот Чарлс, кому му беше дијагностициран рак. И иако пристигна со редовен...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Германски разузнавачки служби: Можен исламистички напад врз принцот Хари

Еспресо
„Фокус онлајн“: Исламистите сакаат да го нападнат принцот Хари како поддршка на Хамас. Исламистите планираат напад врз принцот Хари, синот на кралот Чарлс Трети од...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Принц Хари нема против: Принцезите Беатрис и Евгенија на вечера со поранешната на војводата од Сасекс

Еспресо
Хари се забавуваше со ТВ водителката Натали Пинкам долги години, а се заљуби во неа кога имаше 15 години. Принцезата Евгенија и нејзината сестра принцезата...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Принцот Хари е „труп“ во фудбал: Загуби од 63-годишен германски политичар

Еспресо
Принцот Хари не даде ниту еден гол на спортската емисија во Германија. Принцот Хари гостуваше во спортска емисија на германска телевизија, каде играше фудбал со...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Принц Хари „зева“ на концерт на Бијонсе, Меган се забавува „до даска“: Еве ја атмосферата во вип ложата

Еспресо
Принцот Хари и Меган Маркл присуствуваа на концерт на турнејата Ренесанс на Бијонсе на стадионот SoFi во Инглвуд.   View this post on Instagram  ...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Принцот Хари отворено за работата од соништата што му ја забранил татко му: Занает за „обични луѓе“

Еспресо
Иако принцот Хари има многу светли достигнувања во кариерата, делумно благодарение на неговите десет години минати во британската армија, тој призна дека навистина сакал да...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Кејт Мидлтон го поддржува принц Хари во тешките мигови: Зборувале на телефон, на повидок помирување

Еспресо
Принцезата од Велс Кејт Мидлтон му се јавила на својот зет, принцот Хари, за да го поддржи во тешките мигови низ кои поминува и да...
СлајдерСцена

Хари и Меган во нови бизнис-авантури: Ги купиле правата за позната книга…

Еспресо
Принцот Хари (38) и Меган Маркл (42) по низа неуспеси започнуваат нов деловен потфат. Извор за The Sun открил дека војводата и војвотката од Сасекс...