03:30 - 23 јуни, 2024

Принцот Вилијам ги „запира“ Хари и кралот Чарлс да се помират: Шокантни тврдења на пријателка на кралицата

меган маркл, принц хари

Принцот Хари едвај ги гледа своите роднини. Дури и кога го посетил Лондон, тој не можел да се сретне со својот татко болен од рак или со постариот брат.

Принцот Вилијам ги „спречува“ принцот Хари и кралот Чарлс III да се помират, тврди пријателката на кралицата Камила. За ова пишува Дејли Телеграф.

Принцот од Велс, наводно, не сака неговиот помал брат и татко да се согласуваат.

Новинарката Петронела Вајат, пријателка на кралицата Камила од нејзината 18-та година, го обвини идниот монарх дека не сака да склучи мир со Хари.

Вајат рече дека еден „поранешен вработен во палатата“, кој работел со децата на покојната принцеза Дијана, ѝ рекол: „Постои заблуда во јавноста за Вилијам и Хари. Вилијам е тој кој често бил тежок, а не Хари, и Вилијам е тој што го спречува неговиот татко да се помири со Хари“.

Принцот Хари станува се пооддалечен од неговото семејство откако тој и сопругата Меган Маркл се откажаа од кралските должности и се преселија во САД во 2020 година.

Војводата од Сасекс не видел ниту еден од членовите на неговото семејство кога бил во Лондон на почетокот на мај 2024 година за да ја прослави 10-годишнината од Игрите Инвиктус.

Хари последен пат го видел својот татко во февруари, кога заминал во Велика Британија откако дознал за ракот на кралот. Меѓутоа, средбата била многу кратка, а потоа војводата дури и преноќил во хотел, а не во една од неговите многубројни резиденции.

Во меѓувреме, друг извор тврди дека заладените односи меѓу британскиот крал и неговиот помлад наследник е токму поради скандалозните мемоари на вториот и неговиот лош однос кон кралицата Камила.

„Тој го принуди Чарлс да направи избор, што беше многу глупаво бидејќи тој и Камила се избраа еден со друг многу одамна“, рече изворот.

 

Слични објави

Данијела Мартиновиќ ги предупреди своите следбеници: Ова е лажен профил, испраќа лажни пораки

Еспресо

(Видео) Ана Николиќ му запеа на дечкото: Сегашната те буди, вели поранешната ти стигна

Еспресо

Бен Афлек конечно откри зошто е секогаш лут и безволeн на фотографиите: „Луѓето проектираат нешто на мене што јас воопшто не го чувствувам“

еспресо

(Фото) Сања Маринковиќ е „авион“ во шестата деценија: Во бикини на Ибица

еспресо

Уште една екс-девојка му помага на Бен Афлек да го преброди разводот со Џеј Ло: Таа е Гвинет Палтроу!

еспресо

(Фото) Дали е ова најзгодната Србинка? Се соблече сопругата на Огњен Амиџиќ, го покажа телото три месеци по породувањето

Еспресо
Се вчитува....