34.8 C
Скопје
15:06 - 24 јуни, 2024

Ознака : сасекс

СветСцена

Хари објаснува зошто не се откажал од титулата војвода од Сасекс: „Никогаш не се жали, никогаш не давај објаснувања…“

Еспресо
Принцот Хари продолжува да биде неисцрпен извор на информации зад сцената за британската монархија. По документарецот на Нетфликс, Хари и Меган, на вториот син на...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Хари и Меган во самоизолација: Принцот не ни бил свесен дека бил изложен на коронавирусот

Еспресо
Војводата и војвотката од Сасекс ги преземаат сите соодветни мерки поради коронавирусот, откако дознаа дека принцот Хари бил изложен на вирусот во текот на неговиот...
Секојдневие

Сличноста со Меган ја направи ѕвезда на Инстаграм (ФОТО)

Еспресо
Американката Акеиша Ленд станала ѕвезда на Инстаграм и во британските медиуми поради неверојатната сличност со војвотката од Сасекс, Меган Маркл. 39-годишната Акеиша на почетокот добивала...
ЛајфстајлСцена

Испливаа досега НЕВИДЕНИ ФОТОГРАФИИ од Меган Маркл: На само 9 години се борела за многу важни работи! (ФОТО+ВИДЕО)

Igor
Меган Маркл (38) денес како сопруга на принцот Хари е дел од британското кралско семејство, а позната е и по својот стил на облекување кој...
ЛајфстајлСцена

ПРЕСЛАТКА ЧЕСТИТКА: Меган Маркл му честиташе на Хари со досега НЕВИДЕНА фотографија од Арчи

Igor
Војвотката од Сасекс на официјалниот профил на Инстаграм објави колаж од фотографии по повод роденденот на принцот Хари. Една од фотографиите во колажот е и...
Сцена

ПРВА ДОЛЖНОСТ ПО ПОРОДИЛНОТО: Меган Маркл ја претстави својата колекција на облека (ФОТО)

Igor
Војвотката од Сасекс и официјално се врати од породилното отсуство, по само четири месеци. Таа ја претстави својата модна колекција „Smart Set“ која ја креираше...
ЛајфстајлСцена

БРИТАНЦИТЕ БЕСНИ: Покренаа петиција против Меган и Хари, а ова е причината!

Igor
Жителите на градот Брајтон не се задоволни од моменталната состојба во која се наоѓаат поради кралското семејство, пишува Дејли мејл. За даноци нив им се...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Војводите од Сасекс на мета на критичарите: Соседите им прават проблем (ФОТО)

Igor
Војводите од Сасекс, принцот Хари и Меган Маркл повторно се најдоа на мета на критичарите и тоа се поради своите незадоволни соседи, меѓу кои многумина...
ЛајфстајлСцена

Принцот Хари луто и нареди на војвотката, Меган за малку не се расплака (ВИДЕО)

Igor
Несекојдневниот однос на принцот Хари и војвотката од Сасекс го забележа камерата на неодамна одржаната свеченост во Бекингемската палата. Имено, познатиот кралски пар го снимила...
ЛајфстајлСцена

Светот доби НОВА МЕГАН МАРКЛ: Ова е двојничката на војвотката од Сасекс (ФОТО)

Igor
На светската политичка сцена се појави двојничка на војвотката од Сасекс Меган Маркл. Двојничката на Меган Маркл е шпанската адвокатка и политичарка Бегона Вилјасис, членка...