ПРВА ДОЛЖНОСТ ПО ПОРОДИЛНОТО: Меган Маркл ја претстави својата колекција на облека (ФОТО)

Војвотката од Сасекс и официјално се врати од породилното отсуство, по само четири месеци.

Таа ја претстави својата модна колекција „Smart Set“ која ја креираше во соработка со „Smart Works“, a чиј покровител е кралското семејство со уште неколку модни дизајнери.

Оваа колекција е наменета за вработените жени кои се со послаба финансиска состојба. Целиот приход ќе биде наменет за хуманитарни цели.

Меган на овој настан се појави во одлична бизнис модна комбинација, црни панталони, кошула и кафеави чевли од брендот Маноло Бланик.

меган маркл
Фото Профимедиа

View this post on Instagram

Introducing the new Smart Works collection, #TheSmartSet Over the last year, The Duchess of Sussex and @SmartWorksCharity have come together to launch a very special initiative. Following numerous visits to the charity, The Duchess, who is patron of Smart Works, noticed an underlying issue…While the donations were plentiful, the right sizes and classic wardrobe staples were not always available. Since then – having partnered with leading British fashion designers @InsideJigsaw, @JohnLewisandPartners, @MarksandSpencer and @MishaNonoo – The Duchess has championed the launch of a new Smart Works capsule collection that will help properly equip these women for their next chapter. • “When you buy any item in the Smart Set Capsule Collection for Smart Works, the same item will be given to a Smart Works client, and with it, the confidence and support she needs to enter the workforce and take an important step in building a career.” – The Duchess of Sussex Created in September 2013 with the goal to help unemployed women regain the confidence that may have been blurred during more difficult times, Smart Works provides invaluable support in these women’s return to employment and towards transforming their lives. Not only do they supply complete outfits for job interviews, Smart Works provides access to one-to-one interview training and the opportunity to join Smart Works Network, meeting every month to further their professional and personal development. #TheSmartSet collection – that features a shirt, trousers, blazer, dress and bag – will be on sale for two weeks starting today. Please support the women of Smart Works by purchasing one of the pieces and being part of another woman’s success story. Video ©️ SussexRoyal / Photo ©️ @JennyZarins

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Слични објави

Пејачката Туна ужива во Доминиканска Република, а кога ќе видите како изгледа во бикини ќе ви „светнат“ очите! (ФОТО)

Васко Спасоски

Е, ова е газда: Погледнете што ќе направи Ед Ширан за своите вработени за време на пандемијата! (ФОТО)

Васко Спасоски

Викторија Бекам позираше без шминка во бањата, сите се заљубија во нејзините пегички (ФОТО)

Еспресо

Брзо, лесно и освежувачки: Вкусни летни такоси готови за 20 минути (РЕЦЕПТ)

Igor

Леонардо Дикаприо: Денот кога мојот живот се промени

Еспресо

Рамбо Амадеус: Да не е коронавирусот, никогаш немаше да сфатиме каков вид е човечкиот род

Еспресо

Остави Коментар

19 − Осумнаесет =

Слични објави

Девојки, овие зимски фустани мора да ги имате по секоја цена (ФОТО)

Igor

Лени Кравиц меѓу граѓаните: Се прошета и се сликаше со сите (ВИДЕО)

Igor

Стела Меккартни не враќа во 80-те!

Слободен Печат

Била во војска, а има и свој празник: Седум работи кои не ги знаете за Ријана (ФОТО)

Igor

Од шеќерот сте грди, стари и дебели! Еве колку дена треба за да се исчисти организмот

Igor

Даниел Кајмакоски се разведува по три години брак

Igor