20.8 C
Скопје
08:42 - 15 јуни, 2024

Ознака : облека

Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Ова се деталите за крунисувањето на Чарлс Трети: Од неверојатна облека до дијаманти и наследена традиција

Еспресо
Во пресрет на крунисувањето на Чарлс Трети, кое ќе се одржи утре, на 6 мај, ви пренесуваме детали за најголемата церемонија во Британија, како и...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Сите зборуваат за случајот Гвинет Палтроу: Како актерката ја користеше облеката за да победи на суд

Еспресо
Ако сте биле присутни на социјалните мрежи во последните денови, сигурно сте виделе бројни објави за судењето меѓу Гвинет Палтроу и пензионерот Тери Сандерсон, кој...
ЛајфстајлСлајдерСтил

Кејт Мидлтон мора да носи по една конкретна облека на секое патување, еве ја причината зошто

Еспресо
Кралски експерт открива каква облека носи Кејт Мидлтон на секое патување и зошто, пишува Пејџ сикс. „Членовите на британското кралско семејство се обврзани да патуваат...
АстроСлајдерХороскоп

За привлекување среќа во 2023: Во каква облека според хороскопските знаци да ја дочекате Нова година

Еспресо
Овен (21 март – 20 април) Астролозите го советуваат Овенот да им даде предност на светкави бои, забележливи бои, голем накит и светки. Според шемата...
СветСлајдерСцена

Кејт Мидлтон им забранила на асистентите да даваат детали за нејзината облека

Еспресо
Асистентите на Кејт Мидлтон добија забрана да откриваат детали за нејзината облека. Палатата Кенсингтон вовела нови правила, пишува Дејли експрес. На персоналот сега им е...
БалканСветСлајдерСцена

(ВИДЕО+ФОТО) Албанија цензурирана на овогодинешната Евровизија поради голотија: Ронела Хајати бесна на организаторите се покри од глава до пети!

М.Р.
Експлицитната креација која ја носела младата албанска пејачка Ронела на првата проба на сцената во Торино ги прекршила правилата. Организаторите на овогодинешниот избор за песна...
БалканСлајдерСцена

КОЛКУ ЧИНИ ИЗГЛЕДОТ на ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША со кој се појави на гласање: Цената е пониска од што очекувате!

М.Р.
Поп – ѕвездата Јелена Карлеуша во неделата, околу 14 часот гласаше на избирачкото место во белградската општина Савски Венец исполнувајќи ја својата граѓанска должност. Најголемо...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) МИНИ МАУС ЗА ПРВ ПАТ ВО ИСТОРИЈАТА ЈА МЕНУВА ОБЛЕКАТА: Девојката на Мики во елегантно сино одело, креација на Стела Макартни

М.Р.
За прв пат во историјата, Мини Маус ќе го замени својот култен црвен фустан со точки со дизајнерски костум – панталони и машна. Познатато Дизниево...
UncategorizedЛајфстајлСекојдневиеСлајдерСтил

ВЕРУВАЊЕ: Зошто се носи црвена долна облека на новогодишната ноќ

Еспресо
Сигурно сте слушнале за верувањето дека на новогодишната ноќ би требале да носиме црвена долна облека бидејќи тоа ќе ни донесе среќа во новата година....
ЛајфстајлСлајдерСтил

ЗА НЕГО: Како да го одберете совршениот новогодишен подарок?

М.Р.
Доколку станува збор за вашиот брачен партнер, тогаш овој избор е многу едноставен. Меѓутоа, доколку сте и понатака во фазата на запознавање или секојдневно откривање...