4.8 C
Скопје
01:58 - 4 март, 2024

Ознака : бел

Здрави навикиЗдравјеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ТРИ ПОЗИТИВНИ ПРОМЕНИ: Ќе ги почувствувате откако ќе се откажете од белиот леб барем на еден месец!

Еспресо
Лебот за многумина е омилена намирница без која не можат да го замислат ниеден оброк. Оваа бомба од јагленохидрати доаѓа во различни форми од кои...
ЛајфстајлФилм и ТВ

Актерот од „Сопранови“ пронајден мртов, покрај него имало и бел прав (ВИДЕО)

Igor
Актерот Брајан Тарантино, кој домашните гледачи го знаат по улогата во серијата „Сопранови“, но и од серијата „Девојките на Гилмор“, е пронајден мртов, пренесува американскиот...
ЛајфстајлСцена

Виолета од „Подобар живот“ на 58 години прошета во ПРОЅИРЕН ФУСТАН (ФОТО)

Igor
На црвениот тепих за избор на Мис Србија се прошета и актерката Лидија Вукичевиќ во изданието во кое се појави ги привлече сите погледи. Облече...
Дестинации и Дегустации

Дали е штетен белиот ориз?

Igor
Некој одамна покренал гласини дека белиот ориз е штетен, а дека кафениот или интегрален ориз е здрав. Не е познато точно од каде потекнуваат овие...
ЛајфстајлСцена

Како на Шерон Стоун (61) и успева да изгледа 30 години помладо? (ФОТО)

Igor
Според овие фотографии никој не би рекол дека актерката полека зачекори во седмата деценија од животот. Легендарната актерка Шерон Стоун беше гостин и говорник на...
Сцена

Гвинет Палтроу воодушеви со изборот на фустан (ФОТО)

Igor
Познатата американска актерка и сопственичка на компанијата Goop, Гвинет Палтроу, со својата појава го увеличи претставувањето на новата колекција од висока мода со потпис на...
ЛајфстајлСцена

„Дебела, омажи се за бел човек!” Плус-сајз манекенката добила ужасна порака, па ја објавила (ФОТО)

Igor
“Најди мозок и омажи се за добар бел човек и имај бели деца, а не црни со твојот мајмунски маж”, било напишано во мејлот кој...
Дестинации и Дегустации

Брз и вкусен ручек: Шпагети во бел сос со сланина

Igor
Уште една фантастична комбинација на сос, која секако одговара со сите видови на тестенини, направете ја и уживајте во вкусот. Потребни состојки: – 300 гр....
Сцена

Меланија Трамп со причина доминира на модната сцена: Бел фустан и цветен мантил кои секоја жена би ги посакала! (ФОТО)

Igor
Уште една потврда зошто првата дама на Америка ја носи титулата модна икона. После неколку еднобојни, да не кажеме монотони комбинации, првата дама на Америка,...