20.8 C
Скопје
04:48 - 15 јули, 2024

Ознака : вести

АстроСлајдерХороскоп

Ќе плачат од тага: Два хороскопски знаци ќе добијат неубави вести

Еспресо
Во наредните денови судбината ќе им донесе многу тестови на некои знаци од Зодијакот. Астролозите велат дека од средината до крајот на оваа недела, луѓето...
АстроСлајдерХороскоп

Позитивни вести: Универзумот ќе ги награди овие три хороскопски знаци во април

Еспресо
За три знаци на Зодијакот, април ќе биде пресвртница – ќе донесе позитивни вести, светли настани и пријатни вечери со најблиските. Кој се најде на...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

(Видео) Запознајте ја првата виртуелна водителка на вести: Роботите ќе им го земат лебот на професионалците

Еспресо
Рен Ксиаоронг е првата виртуелна водителка на вести која работи со вештачка интелигенција, а ја претстави кинескиот државен медиум People’s Daily. Водителката чита вести во...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(Видео) Страшна сцена во живо на водителка на вести: Ѝ се слоши и колабираше поради срцев проблем

Еспресо
Алиса Карлсон Шварц влезе се приклучи на тимот на KCAL на CBS Лос Анџелес за да ги објави вестите за временската прогноза рано оваа сабота,...
ВестиВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПМакедонијаСлајдер

Заврши куќниот притвор за Ламбе Алабаковски: Како мерка на претпазливост одземен му е пасошот на пејачот

Еспресо
Поп пејачот Ламбе Алабаковски, кој беше во куќен притвор, од денеска е на слобода, но нему му е одземена патната исправа, како мерка на претпазливост....
СветСлајдерСцена

Бил Гејтс е позитивен на коронавирусот: Дали ова е прво заразување со ковид-19 за мултимилијардерот?

Еспресо
Еден од најбогатите луѓе на светот Бил Гејтс е позитивен на коронавирусот. Не е јасно дали Гејтс, кој досега донираше милиони за борба против пандемијата,...
Наши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО) Дарко Влогс со порака до Андреа Коевска: Познатиот јутјубер и посочи примери како требала да постапи со државното знаме!

М. Р.
Нашата овогодинешна евровизиска претставничка Андреа Коевска е главна тема на сите медиуми по нејзината постапка со државното знаме на официјланото појавување во Торина на тиркизниот...
СветСлајдерСцена

РУСКИ ПРЕТПЛАТНИЦИ ГО ТУЖАТ „NETFLIX“: Услугата за стриминг беше откажана поради инвазијата на Украина

М. Р.
Корисниците на Нетфликс во Русија ја тужат услугата за стриминг која беше откажана поради инвазијата на Украина. Нетфликс ги оневозможи услугите за гледање во Русија,...
ВестиКултураСлајдер

ДЕНЕС СЕ ПРАЗНУВА: Светиот свештеномаченик Игнатиј Богоносец

Еспресо
Овој свет маж е наречен Богоносец затоа што постојано во срцето и на јазикот го носел името на живиот Бог. Преданието уште вели дека е...
ВестиМакедонијаСлајдер

ДЕНЕС СЕ ПРАЗНУВА: Светиот маченик Бонифатиј

Еспресо
Мачеништвото за Христа од грешникот прави светител. Тоа го покажува примерот на светиот Бонифатиј. Тој најпрвин беше слуга на некоја богата и развратна жена во...