Категорија: Македонија

Вести Македонија Слајдер

ТАВ на готовс – се чекаат вакцините против ковид-19

Еспресо
Најмладиот пациент кој почина вчера од ковид-19 во нашата држава има само 42 години, покажува статистиката од Министерството за здравство. Спасот сите го гледаме во...
Вести Македонија Слајдер

Кризниот штаб одлучи: Забрана за сите летови од Велика Британија

Еспресо
Премиерот Зоран Заев на Фејсбук напиша дека на денешниот кризен ковид-19 штаб била донесена одлука за забрана на сите летови од Велика Британија во Македонија....
Вести Македонија Слајдер

Во спортските обложувалници по 18 часот нема се послужуваат пијалоци

Еспресо
Асоцијацијата на спортски обложувалници соопшти дека откако Владата ги усвои препораките на Комисијата за заразни болести и ги донесе новите мерки за заштита од Ковид-19...
Вести Македонија Слајдер

ВИДЕО | Здравствените работници порачуваат: Да ги прославиме новогодишните празници со најблиските

Еспресо
Ако нешто нѐ научи оваа 2020 година тоа е сигурно дека најважни се нашите семејства и нашите најблиски. Па така, и во тој дух да...
Вести Македонија

Заев и Ципрас добија престижна награда за мир во Германија: Премиерот ќе ја донира наградата од 25.000 евра за борбата со коронавирусот

V. T.
Претседателот на Парламент на германската покраина Хесен, Борис Рајн попладнево на специјална церемонија им ја додели „Хесенската наградата за мир” за 2020 на премиерот Зоран...
Вести Македонија Слајдер

Препукувања помеѓу Апасиев од Левица и Костадинов од СДСМ: Коки, имаш 48 часа да се извиниш – Димче, прошетај

V. T.
Лидерот на Левица Димитер Апасиев преку фејсбук-објава бара извинување од претседателот на Собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањето од редовите на СДСМ, Костадин...
Вести Македонија Регион Слајдер

Бугарска политичарка тврди: Ја држат Македонија надвор од ЕУ за да можат да продаваат пасоши

V. T.
Политиката на Бугарија кон Северна Македонија нема никаков успех, а преименувањето на 24 мај е катастрофална постапка, изјави Пламена Зајачка, член на раководството на бугарската...
Вести Македонија Наши Фаци Слајдер

ВИДЕО | Дац му пиша на Борисов и му прати песна: Лесно е да се мрази, тешко е да се сака – љубовта и пријателството бараат разбирачка, а ние мора да се разбереме!

V. T.
Популарниот македонски актер Драган Спасов Дац, кој успешно плови и во музичките води, преку објава на Фејсбук му се обрати на бугарскиот премиер Бојко Борисов...
Вести Македонија Слајдер

283.000 граѓани ги чекаат своите 100 евра од државата

Еспресо
Граѓаните со низок доход, корисници на пензија, корисници на право на социјална сигурност на стари лица, млади лица на возраст од 16 до 29 години,...
Вести Македонија Слајдер

Заеви ја прележаа короната и стекнаа имунитет, премиерот остана негативен

Еспресо
Претседателот на владата на РСМ Зоран Заев, во синоќешното гостување во емисијата Топ Тема на ТВ Телма откри дека дел од членовите од неговото семејство...