34.8 C
Скопје
15:04 - 24 јуни, 2024

Ознака : настапи

Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Кралот Чарлс Трети ќе биде крунисан со стил: од Битлси до Квин и Колдплеј, ова е финалната плејлиста

Еспресо
Сè е подготвено за претстојно крунисување на Чарлс Трети кое е закажано за во мај, а Спотифај (Spotify) штотуку ја објави официјалната плејлиста на Прославата...
БалканВи ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСлајдерСтилСцена

Новогодишни настапи за брдо пари: Која е „тарифата“ на популарните пејачи за Нова година

Еспресо
Популарната хрватска пејачка Северина годинава за дочек на Нова година ќе пее во родниот Сплит, Црна Гора пак, ги собра големите ѕвезди – Констракта, Џибони...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Редослед на настапи на финалето на Евровизија, Констракта настапува претпоследна, фаворитите од Украина – дванаесетти

Еспресо
Донесен е редоследот на натпреварувачките земји на финалната вечер на Евровизија, распоредени  според уметнички критериуми врз основа на извлекувањето на полувремињата одржани на прес-конференциите по двете...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Македонската естрада се плаши од коронавирусот: Едни ги откажуваат настапите, другите чекаат на сопствениците на локалите! (ФОТО)

Васко Спасоски
Поради корона-вирусот, Светската здравствена организација прогласи пандемија во целиот свет, нашите власти исто така прават сè што е во нивна моќ да го спречат ширењето...
ЛајфстајлСцена

„Не сум тешко болен“: Бора Чорба ги демантираше гласините дека му се ближи крајот!

Igor
Бора Ѓорѓевиќ се огласи по информацијата дека боледува од рак на простата и дека наскоро ќе оди на лекување. Оваа вест ја пренесоа многу медиуми...
ЛајфстајлСцена

Празник за уши, но и очи: Погледнете ги девојките од бендот на Лозано (ФОТО)

Igor
Популарниот пејач Влатко Лозаноски – Лозано во моментов е број еден на македонската сцена од сите можни аспекти. Ќе наведеме само неколку, бидејќи навистина ги...
ЛајфстајлСцена

Иако ги откажа сите настапи во Македонија, Тамара сепак ќе пее во Данска, Германија и Шпанија

Igor
По скандалот со химната и јавното извинување Тамара ги откажа концертите во Охрид и Прилеп, но таа сепак ќе настапува низ Европа. Поради погрешното интонирање...