10.8 C
Скопје
10:53 - 18 април, 2024

Ознака : чарлс Трети

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Новите банконоти со ликот на Чарлс Трети ја воодушевија јавноста и колекционерите: Еве како изгледаат

еспресо
Велика Британија доби нови поштенски марки со ликот на кралот Чарлс III, кои за првпат бе пуштени во промет на 4 април. Оваа промена означува...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Принцот Хари ќе има кратка и официјална средба со кралот Чарлс: Еве ги деталите

еспресо
Кралскиот експерт и биограф Том Квин рече дека принцот Хари ќе има „кратка и формална“ средба со кралот Чарлс Трети за време на неговата посета...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Салон за 1.600 фунти на час: Каде принцот Хари поминал време пред да лета за САД

Еспресо
Принцот Хари оваа недела долета во Лондон за да го посети својот татко, кралот Чарлс, кому му беше дијагностициран рак. И иако пристигна со редовен...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Детално подготвена програма за погребот на кралот Чарлс Трети: „За жал, почнува сериозно планирање“

Еспресо
Планот за погребот на кралицата Елизабета е направен во 60-тите години, само неколку години откако таа беше крунисана. Планот, со кодно име „Операција Лондон бриџ“,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Кралот Чарлс Трети и кралицата Камила ја претставија нивната божиќна честитка

Еспресо
Британскиот крал Чарлс Трети и кралицата Камила ја претставија својата прва божиќна честитка во новите улоги. Фотографијата ја споделува официјалниот профил на кралското семејство на...
СветСлајдерСцена

(Фото) Гримаси за паметење: На принцот Луис му беше досадно за време на парадата во чест на роденденот на неговиот дедо Чарлс Трети

Еспресо
Најмладиот син на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон го украде вниманието правејќи гримаси на балконот на Бакингемската палата. Најмладиот син на принцот од Велс Вилијам...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) „Тој не е мој крал“: Уапсен е човекот кој фрлал јајца кон Чарлс Трети

Еспресо
Меѓу уапсените на церемонијата на крунисување на британскиот крал Чарлс Трети беше и Патрик Телвел (24), млад човек кој неодамна беше осуден на 100 часа...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Ова се деталите за крунисувањето на Чарлс Трети: Од неверојатна облека до дијаманти и наследена традиција

Еспресо
Во пресрет на крунисувањето на Чарлс Трети, кое ќе се одржи утре, на 6 мај, ви пренесуваме детали за најголемата церемонија во Британија, како и...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Не сите лидери на држави се поканети на крунисувањето на Чарлс Трети: Еве кои не се на листата

Еспресо
Велика Британија не испратила покани за крунисувањето на кралот Чарлс Трети до лидерите на некои земји, вклучувајќи ги Русија и Белорусија, пишуваат руските медиуми. Според...
СветСлајдерСцена

Објавена е листата на ѕвезди кои доаѓаат на крунисувањето на Чарлс Трети: Кој од кој попознат….

Еспресо
Холивудскиот актер Том Круз и актерката Џоан Колинс се последните во низата ѕвездени имиња кои ќе присуствуваат на концертот во чест на крунисувањето на Чарлс...