21.8 C
Скопје
09:06 - 15 јуни, 2024

Болниот Чарлс Трети упати важно барање до принцот Хари: „Врските со неговиот минат живот се уништени“

Кралот на Велика Британија Чарлс Трети упати важно барање до својот помлад син, принцот Хари. Ова го објави „Мирор“.

Според кралскиот експерт и биограф Том Квин, кралот Чарлс Трети побарал принцот Хари да престане да ѝ раскажува на јавноста за животот на неговото семејство бидејќи таквите откритија доведуваат до проблеми. Сепак, не се знае точно како војводата од Сасекс одговорил на барањето на неговиот татко.

„Поплаките во јавноста само ги влошуваат работите, а во случајот на Хари тоа значи дека врските со неговиот минат живот се уништуваат“, рече експертот.

Соседите за животот на Јелена Карлеуша и Душко: „Сакаат да ја продадат куќата, Јелена врскаше на цел глас и плачеше…“

На 5 февруари прес-службата на Бакингемската палата објави дека на Чарлс III му бил дијагностициран рак. Поради болеста, монархот привремено ги суспендираше јавните должности. Сепак, на 31 март кралот присуствуваше на велигденската служба во капелата Сент Џорџво замокот Виндзор. Во јавноста се појави со сопругата.

Инсајдер неодамна изјави дека принцот Хари го ставил Чарлс Трети во непријатна положба. Според изворот, војводата го принудил својот болен татко да избере меѓу него и кралицата Камила.

Голема прослава во семејството на Драгана Мирковиќ и Тони Бијелиќ! Ова е посебен ден за нив, се нижат честитки од сите страни

Слични објави

(Фото) Ова е братот на Јована Јеремиќ кој вешто го крие: Тој ѝ е најголема поддршка

еспресо

Два хороскопски знаци овој викенд ќе добијат дарежлив подарок од универзумот

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо
Се вчитува....