10.8 C
Скопје
08:57 - 27 февруари, 2024

Ознака : Портрет

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Бакингемската палата сподели редок портрет на кралицата Елизабета на годишнината од нејзината смрт

Еспресо
Портретот е направен во октомври 1968 година од британскиот фотограф Сесил Битон. На 8 септември 2022 година, кралицата Елизабета Втора, најдолготрајниот монарх во историјата на...
СветСлајдерСцена

(Фото) Прв официјален портрет на Чарлс Трети во пресрет на посетата на Германија: Уметникот го насликал кралот без позирање

Еспресо
Првиот официјален портрет на кралот Чарлс III од Велика Британија е објавен во пресрет на неговата посета на Германија. The Illustrated London News го објави...
Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтервјуСлајдерЧудесни жени

Портрет на Оливера Клинчарова: Едноставна, а совршена

Ј.К.Д
Портрет на Оливера Клинчарова, експертка за финансии, инвестиции и управувањето со ризици. Д-р. Оливера Клинчарова – едноставен, а совршен лик за портретирање –показ за синтагмата...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Нов портрет на Чарлс Трети по повод роденденот: Со бастун в рака, потрпен на даб гледа кон небото

Еспресо
Бакингемската палата објави евокативен портрет, кој го прикажува кралот потпрен на даб во Големиот парк Виндзор. Чарлс штотуку ја презеде улогата на чувар на имотот,...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Светски аукциски рекорд за „Мерилин“ на Енди Ворхол: продаден за 195 милиони долари!

еспресо
Познатиот портрет на Мерилин Монро од американскиот уметник е само еден од низата портрети направени со различна хроматска позадина, две години по смртта на дивата....
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатНаши ФациСлајдерСцена

КУПЕН ПОРТРЕТОТ НА АТИЏЕ: Купувачот географски е далеку, ама срцето и душата му се секогаш во Битола!

Еспресо
Портретот на Атиџе, ѕвездата на документарниот филм „Медена земја“ кој беше на продажба како дел од  роденденска хуманитарна аукција по повод 58 роденден на Муратова...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Кралската палата објави портрет од Кралицата и нејзините наследници на престолот! (ФОТО)

Ивана Стамевска
Официјалниот профил на Кенсингтон палатата објави портрет со кој ја честиташе Новата година на своите следбеници. На портретот се наоѓаат кралицата Елизабета Втора и нејзините...
ЛајфстајлСцена

Каролина Гочева блесна на јубилејната насловна страница на „ПОРТРЕТ Магазин“

Igor
Нашата најпозната пејачка, Каролина Гочева, ја краси јубилејната 40. априлска насловна страница на ПОРТРЕТ Магазин. Ги издвојуваме ова спроведено интервју и фотосесијата како едни од...