26.8 C
Скопје
09:09 - 13 јуни, 2024

(Фото) Портретот на Кејт Мидлтон предизвика бура: „Како да се капе во крв“

Многумина тврдат дека ова е најлошиот портрет на член на кралското семејство досега, а зошто, погледнете во продолжение.

Минатата недела, кралот Чарлс III. го покажа својот нов портрет кој ја збуни јавноста и кој не им се допадна не само на бројни обожаватели на кралското семејство туку и на многу експерти. Сега, насликан портрет на принцезата Кејт Мидлтон се појави на насловната страница на списанието „Татлер“ за да ѝ оддаде почит на нејзината храброст во борбата против злобната болест, односно откако објави дека има рак.

Портретот го насликала британско-замбиската сликарка Хана Узор, која користела различни фотографии од принцезата за инспирација.

Покрај портретот на принцезата, списанието објави и портрети на покојната кралица Елизабета Втора и кралот Чарлс Трети.

Сепак, на обожавателите на кралското семејство најмногу не им се допадна портретот на саканата принцеза.

„Ова изгледа како дете да го нацртало“, „Кога стана Азијка?“, „Каков страшен портрет на толку убава жена“, „Дали е ова несолена шега?“, се само дел од коментарите на револтираните обожаватели.

Да потсетиме, откако кралот Чарлс го откри својот портрет, на социјалните мрежи брзо почнаа шегите.

Автор на портретот е самоукиот британски сликар Џонатан Јео.

„Изгледа како да се капе во крв“, „Ми дава порака дека монархијата гори во пламен или дека кралот гори во пеколот“, се само дел од коментарите под објавата на портретот.

Никола Роквиќ порача од Егина: „Се надевам дека ќе бидам подобар човек…“

 

Слични објави

Денес е Спасовден, најсреќниот ден: Што (не)треба да правите на Вознесението Господово

еспресо

(Видео) Кевин Спејси низ солзи изјави дека останал без пари и куќа: „Не сум сигурен каде ќе живеам сега“

еспресо

Викенд среќници: На три хороскопски знаци овој викенд ќе им пораснат крилја

еспресо

Јована Јеремиќ за пропаднаиот брак и новата љубов: „Гатачката сè ми погоди, ролекс, автомобил, вила…“

еспресо

(Фото) На Драгана Мирковиќ ѝ стигнал меил: Тони Бјелиќ е во врска со помлада секси колешка

еспресо

„Не“ за жилетот: Николина Пишек ги покажа неизбричените пазуви

Еспресо
Се вчитува....