23.8 C
Скопје
12:52 - 10 август, 2022

Ознака : елизабета

Свет Слајдер Сцена

Од кралицата ниту глас за роденденот на Меган; како Елизабета изреагира во стилот „ни слушнав ни видов“?

Еспресо
Токму кога ќе помислите дека се помириле и како се стивнале страстите меѓу кралицата и нејзиниот отуѓен внук и неговата сопруга, кралското семејство веќе тоа...
Свет Слајдер Сцена

И кралицата Елизабета го стега ременот: Бакингемската палата ги крати трошоците на сè, освен на платите

Еспресо
И Бакингемската палата мора да ги „стегне ремените“ и да плати за економската криза што следеше по пандемијата, но и со војната во Украина. Сер...
Ви Препорачуваме Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

Кој се погрижи за изгледот на првата дама Елизабета Ѓоргиевска за свечената вечера во Шпанија

Еспресо
Тотално црвен изглед за сопругата на претседателот Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска, која во друштво на сопругот вчеравечер присуствуваше на вечерата организирана од кралот на Шпанија Фелипе...
Ви Препорачуваме Еспресо Свет Слајдер Сцена

(Фото) Кралска вечера за Пендаровски и Елизабета во друштво на најубавата кралица во светот и Фелипе Шести

Еспресо
Македонскиот претседател Стево Пендаровски во друштво на сопругата Елизабета Ѓоргиевска вчера беа на свечена вечера со кралот на Шпанија Фелипе Шести и неговата убава сопруга...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Кралицата Елизабета за првпат не дојде на Ројал Аскот, омилениот настан со коњи; на нејзино место – Чарлс и Камила

Еспресо
Кралицата Елизабета Втора не присуствуваше на нејзиниот омилен настан: отворањето на Royal Ascot 2022, петдневниот настан посветен на чистокрвните коњи и коњски трки, но и...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(Фото) Запознајте го најзгодниот внук на кралицата Елизабета, моментно најпосакуваниот принц од кралското семејство

Еспресо
Додека целиот свет очигледно беше фокусиран на кралицата Елизабета, а вниманието беше одвлечено само од урнебесните подвизи на малиот Луис од Кембриџ, публиката ориентирана кон...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Нов рекорд за кралицата Елизабета: таа е втор најдолговечен владетел досега, интересно е кој е пред неа

Еспресо
Останува да се надмине само Луј XIV, кој на тронот се искачи на многу млада возраст. Кралицата го надмина тајландскиот крал Бумибол Адуљадеј, кој владееше...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Кралицата Елизабета одлучи: Вилијам и Кејт го добија замокот Виндзор, принцот Ендру протеран во Шкотска, а Меган и Хари …

Еспресо
Кралицата Елизабета донесе одлука: Вилијам и Кејт, како највредни членови на кралското семејство, летово се селат во замокот Виндзор. Принцот Ендру, обвинет за педофилија и...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(Видео) Лејди Мармалејд: Британците „полудеа“ по видеото со кралицата и мечето Падингтон со што започна јубилејниот концерт

Еспресо
Изненадувачки, кралицата Елизабета Втора го отвори платинестиот јубилеен концерт појавувајќи се на видео со Мечката Падингтон, саканиот лик од англиската литература за деца создаден од...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Кралицата Елизабета денес нема да присуствува на Дербито во нејзина чест, како е навистина со здравјето?

Еспресо
Кралицата Елизабета нема да учествува на Дербито на коњи, кое е дел од прославата на платинестиот јубилеј, туку ќе го следи на телевизија од нејзината...