20.8 C
Скопје
20:50 - 15 април, 2024

Ознака : ранија

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Гламурна свадба на ќерката на кралицата Ранија на Јордан, венчаница од Диор: Неверојатни фотографии од венчавката

М.П
Најстарата ќерка на јорданскиот крал Абдула Втори и кралицата Ранија, 26-годишната принцеза Иман се омажи за венецуелскиот бизнисмен Џими Термиотис. Невестата излезе во јавноста во...
ЕспресоСлајдер

Јорданската кралица ги трогна сите со својот говор на самитот во Лисабон – еве што порача една од најубавите жени во светот ВИДЕО

Еспресо
Убавата јорданска кралица Ранија, која моментално учествува на најголемата европска технолошка конференција, Web Summit во Лисабон, е вистински празник за очи поради нејзиниот атрактивен изглед...
СветСлајдерСцена

Се жени синот на јорданската кралица, Ранија воодушевена од снаата

Еспресо
Кралицата Ранија од Јордан е позната како една од најубавите кралици во светот. Ранија и кралот Абдула се во брак 29 години и имаат четири...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Каде летуваат кралските семејства?

Еспресо
Членовите на кралските семејства живеат во замоци, опкружени со луксуз и изобилство. Но, имаат и протоколарни обврски кои им одземаат многу време, па затоа и...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Љубовната приказна на кралицата Ранија и кралот Абдулах: Кога зборувам за нашата прва средба, приказната звучи како бајка, но реалноста е поинаква

Еспресо
Јорданскиот крал Абдулах Втори и кралицата Ранија на 10 јуни ќе прослават 29 години брак и важат за еден од најхармоничните парови на јавната сцена...
ЕспресоЖенски печатСветСлајдерСцена

(ФОТО) ИЗГЛЕД НА ДЕНОТ: Ранија од Јордан во фармерки по последен тренд

Ј.К.Д
Навикнати сме да ја гледаме на официјални приеми и државни посети облечена во префинета облека. Но, Ранија од Јордан може да биде и обична кралица....
СветСлајдерСцена

(ФОТО+ВИДЕО) НАЈУБАВАТА КРАЛИЦА НА СВЕТОТ: Кралицата на Јордан ги слави нејзините две ќерки

И. Т.
Јорданската кралица Ранија често објавува фотографии од неа и нејзиното семејство на социјалните мрежи, особено за важни прилики како што се родендени и празници.  ...
Секојдневие

Модна доминација на кралицата Ранија: Деловен стајлинг кој добро и стои на секоја жена! (ФОТО)

Еспресо
Доколу сакате да оставите добар впечаток, облечете се вака… Кралицата Ранија не престанува да воодушевува со своите модни избори. Последен во низата е сафари аутфитот...
Uncategorized

Кралицата Ранија од Јордан повторно во поволна комбинација која ги засени дури и најскапите фустани! (ФОТО)

Слободен Печат
Не е тајна дека убавата јорданска кралица често бира модни парчиња кои би можела да си ги дозволи и средната класа. Кралицата Ранија од Јордан...
Сцена

Кралицата Ранија е симбол на модерната жена на арапскиот свет: Најдобро се чувствувам во едноставна облека

Igor
Јорданската кралица Ранија многумина ја сметаат за една од најинтелигентните дами од кралските дворови, а веќе 20 години со нејзиниот сопруг Абдулах Втори е на...