28.4 C
Скопје
16:42 - 25 јуни, 2024

Ознака : мода

Uncategorized

Незаборавни! Најубавите селебрити венчаници на деценијата! (ФОТО)

Слободен печат
Во текот на последнава деценија многу познати дами прошетаа до олтарот во венчаници кои ја маѓепсаа јавноста. Да се потсетиме на оние за кои најмногу...
Uncategorized

Изложба на македонска мода и дизаjн (ФОТО)

Слободен печат
Во вторникот, 17. декември во галеријата „Акантус“ во Скопје беше отворена групната изложба насловена како „Slowscapes“. Македонските модни брендови „Арма“, „Петел Паун“, „Лудус“, „Марта Пејоска“,...
Uncategorized

Сандра Булок ќе ви покаже кој модел на чизми оди со сè (ФОТО)

Слободен печат
Сандра Булок (55) привлече големо внимание кај минувачите и папараците кои ја сликаа како излегува од една зграда во Беверли Хилс. Холивудската актерка за обавување...
Uncategorized

Сите зборуваат за стајлингот на Колинда Грабар: Ја ископирала Меланија Трамп од глава до пети!

Слободен печат
Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ, уште еднаш се најде во центарот на вниманието благодарение на својот стајлинг. На соочувањето на претседателските кандидати Колинда се...
Uncategorized

Како вистинска дива: Стајлингот на Тејлор Свифт пример за гламур и елеганција (ФОТО)

Слободен печат
Тејлор Свифт блескаше на црвениот тепих на премиерата на филмот „The Cats“ во Лос Анџелес, каде што се појави во друштво на нејзиното момче Алвин,...
Uncategorized

Година на „голи“ фустани: 9 најдобри модели во 2019 (ФОТО)

Слободен печат
Секоја година светските ѕвезди нè воодушевуваат – некои повеќе, некои помалку – со изборот на модните комбинации со кои се одлучуваат да прошетаат на црвениот...
Uncategorized

Невестата во црно: Лидија Панг покажа дека треба да се излезе од шаблонот (ФОТО)

Слободен печат
Лидија Панг покажа дека треба да се излезе од шаблонот и да се остане доследен на својот вкус и на желбите. Таа е модна дизајнерка,...
Uncategorized

Морала да внимава да не открие премногу: Бијонсе во фустан кој премалку остава на фантазијата (ФОТО)

Слободен печат
Бијонсе викендов била на прославата на 50-роденден на раперот Паф Деди во Лос Анџелес, во придружба на нејзиниот сопруг Џеј Зи. Носела атрактивен фустан со...
Uncategorized

Ќерката на Кејт Мос, Лила Мос го освои модниот свет! (ФОТО)

Слободен Печат
Планетарно популарната убавица ја знае цел свет, а нејзината убавина и талент ги наследи Лила Мос, нејзината ќерка. Всушност, манекенката Кејт Мос ја добила Лила...
Uncategorized

Едно парче кое ќе ви треба за шик изглед оваа зима: Во него секоја жена изгледа како милион долари! (ФОТО)

Слободен печат
Доколку планирате да вложите во едно квалитетно парче гардероба оваа зима, тогаш нека биде тоа крем капутот. Овој модел секогаш ќе биде во тренд, а...