3.8 C
Скопје
04:02 - 21 април, 2024

Незаборавни! Најубавите селебрити венчаници на деценијата! (ФОТО)

Во текот на последнава деценија многу познати дами прошетаа до олтарот во венчаници кои ја маѓепсаа јавноста.

Да се потсетиме на оние за кои најмногу се зборуваше и кои уште долго ќе ги паметиме. Од Кејт Мидлтон до Kејт Мос, ова се најубавите селебрити невести за последните 10 години.

Хајли Балдвин Бибер

Пријанка Чопра

View this post on Instagram

And forever starts now… ❤️ @nickjonas

A post shared by Priyanka Chopra Jonas (@priyankachopra) on

Меган Маркл


Гвинет Палтроу

Ким Кардашијан

Амал Клуни

Анџелина Џоли

Криси Тајген

Кејт Мос

profimedia

Кејт Мидлтон

profimedia

Слични објави

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

(Фото) Јована Јеремиќ позираше во вежбална: Водителката ја покажа долната облека

Еспресо

„Жал ми е за секој развод, некогаш е неизбежен“: Мелина експресно раскрсти со Харис Џиновиќ

Еспресо

Тронот на Монако може да го преземе сестрата на принцот Алберт: Неговиот татко се сомневаше во него! 

еспресо

Шокантни детали за Шарлин и Алберт од Монако: Таа троши како луда, а тој ги плаќа и љубовниците

еспресо

Јована Јеремиќ „удри“ по колешката Јована Јоксимовиќ: „Ги малтретира вработените, нека ја покаже дипломата!“

еспресо
Се вчитува....