5.8 C
Скопје
21:07 - 6 декември, 2023

Ознака : фото

СветСлајдерСцена

(Фото) Твитерџии „полудеа“ за бицепсите на Никол Кидман по нејзината нова фотосесија

Еспресо
Никол Кидман позира во фотосесија за Perfect Magazine. На насловната, актерката се појави во мини здолниште и светол горен дел, но во центарот на вниманието...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииИнтервјуСлајдер

(Фотогалерија) Струга преку фотографската леќа на Ана Петроска: На Струга дуќан да имам, на ќепенците да седам

 „Занаетот е златен…“ Фотографката Ана Петроска преку фотографии (и зборови) ни ја доловуватуристичката сезона во Струга денес. Вели, градот „крцка“ од туристи што најчестодоаѓаат од...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

(Фото) Бритни Спирс пак „полуде“ на Инстаграм, позира угол гола: „Изгледам 10 години помлада“

Еспресо
Пејачката Бритни Спирс не се воздржа на Инстаграм да ги провоцира своите фанови, овојпат со „голи“ фотографии. Во својата најнова објава, 40-годишната пејачка која го...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(ФОТО) ЛЕПА БРЕНА ВИТКА САРМИ ЗА ВЕЛИГДЕН: Витлери во коса, вредни раце, вака се подготвува за Велигден!

Еспресо
Синот на Лепа Брена, Виктор Живојиновиќ покажа како изгледаат нивните подготовки за Велигден. Тој преку својот Инстаграм профил објави кратко видео во кое мајка му...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(ФОТО) ЕВЕ КАКО ИЗГЛЕДА ДЕНЕС Шарлен од Монако, таа се врати!

Еспресо
Шарлен од Монако (конечно) повторно позира со сопругот Алберт и нивните близнаци Жак и Габриела. По долгиот турбулентен период кралското семејство од Монако повторно се...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(ФОТО) Која е сестрата на Викторија БЕКАМ? На социјалните мрежи се појави ретка фотографија!

Еспресо
За 20. роденден на нејзината внука, поранешната Спајсица сподели фотографија со својата помлада сестра на „стори“ на Инстаграм.  Еве го невиденото трио кое се појави...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(ВИДЕО+ФОТО) Стефан Суботиќ се трансформираше во КОНСТРАКТА: Неверојатно, како сестра близначка!

Еспресо
Српскиот мејк-ап артист Стефан Суботиќ се трансформираше во победничката на српската песна за Евровизија, Ана Ѓуриќ позната како Констракта. Срефан, кој е мајстор за шминка...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЛокумчеСветСлајдерСцена

(ФОТО) ЌЕРКАТА НА МОНИКА БЕЛУЧИ СЕ ДИСТАНЦИРА ОД ИЗГЛЕДОТ НА МАЈКА СИ: Дева Касел не сака да биде „близначка“ на мама, гради сосема нов стил!

Ј.К.Д
Ќерката на убавата италијанска глумица Моника Белучи, 17-годишната Дева Касел, одлучи да се дистанцира од сличноста во изгледот со мајка си.   View this post...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) РИЈАНА Е БРЕМЕНА: Пејачката на прошетка со А$АП Роки го покажа трудничкото стомаче

Еспресо
Ријана е бремена и го чека своето прво дете со А$АП Роки. Ријана и раперот А$АП Роки, ги открија возбудливите вести кога се прошетаа во...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ФОТО) МАКЕДОНИЈА ПОД СНЕГ: Романтични снежни глетки од сите страни на Македонија

Ј.К.Д
Во повеќе градови и села, дури и во пониските места, вклучувајќи го и Скопје, денес врнеше снег, а снежните глетки се насекаде прекрасни. И во...