4.8 C
Скопје
22:25 - 18 април, 2024

Ознака : близначки

Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

(Фото) Нејмар флертувал со преубавите близначки одбојкарки и добил „корпа“: Еве зошто не постигнал гол

М.П
31-годишната бразилска фудбалска ѕвезда Нејмар се обидел да влезе во романтичен дуел со двете сестри – близначки и познати одбојкарки, бразилските убавиците Алвеш. Дури и...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Како да си ја позајмиле облеката: МОДНИ БЛИЗНАЧКИ – Елизабета Ѓорѓиевска и Летиција од Шпанија

Еспресо
На 28 јуни нивното височество кралот и кралицата од Шпанија организираа ручек во чест на претседателот на Република Костарика, г-дин Карлос Алварадо Кесада и првата...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

БЛИЗНАЧКИ УКРАЛЕ 10.000 ЕВРА ОД СВОИТЕ БАБА И ДЕДО: Нивната мајка ги предала на полицијата

М. Р.
Клер и Луиз Смит (25) од Шкотска биле протерани од семејството заради непростлива ароганција и кражба, која систематски ја вршеле со месеци. Близначките ја изневериле својата...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЛокумчеСветСлајдерСцена

(ФОТО) ЌЕРКАТА НА МОНИКА БЕЛУЧИ СЕ ДИСТАНЦИРА ОД ИЗГЛЕДОТ НА МАЈКА СИ: Дева Касел не сака да биде „близначка“ на мама, гради сосема нов стил!

Ј.К.Д
Ќерката на убавата италијанска глумица Моника Белучи, 17-годишната Дева Касел, одлучи да се дистанцира од сличноста во изгледот со мајка си.   View this post...
ИнтимаЛајфстајлСлајдер

(ФОТО) ЗАПОЗНАЈТЕ ГИ БЛИЗНАЧКИТЕ КОИ НАПРАВИЈА ХАОС ВО БЕЛГИСКАТА ВЛАДА: Порно ѕвезди од светски глас пред кој „клекна“ и премиерот

Еспресо
Последниот земјотрес на меѓународната политичка сцена повторно е поврзан со скандалот – „црвено светло“, а овојпат епицентарот на „земјотресот“ се близначките Евелин и Силвија Делаи...
Секојдневие

Еднојајчени близначки, мажени за еднојајчени близнаци, заедно очекуваат бебиња

Еспресо
Двата брачни пара направиле заедничка свадба и сега живеат заедно во иста куќа… Еднојајчените близначки Британи и Бриана Салиерс (33), кои се омажија за еднојајчените...
Секојдневие

Џесика Алба и нејзината ќерка изгледаат како близначки! (ФОТО)

Еспресо
Една од најубавите холивудски актерки има достоинствена наследничка. Ќерката (11) на Џесика Алба и продуцентот Кеш Ворен Хонор е буквална копија на својата мајка, а...
Секојдневие

Браќа близнаци кои се ожениле со сестри близначки имаат деца кои неверојатно си личат (ФОТО)

Еспресо
На фотографијата можете да видите двајца браќа близнаци кои се ожениле со сестри кои исто така биле близначки. И двата пара имаат дете, а нивните деца си личат уште повеќе!...