Tag : браќа

Лајфстајл Слободно Време

Браќа близнаци кои се ожениле со сестри близначки имаат деца кои неверојатно си личат (ФОТО)

Еспресо
На фотографијата можете да видите двајца браќа близнаци кои се ожениле со сестри кои исто така биле близначки. И двата пара имаат дете, а нивните деца си личат уште повеќе!...
Еспресо Шоу биз

Нема да си верувате на очите: Погледнете како изгледаат браќата на Јелена Карлеуша (ФОТО)

Слободен печат
Јелена Карлеуша, иако нема никакви тајни, ретко кога во јавноста зборувала и ги спомнувала своите полубраќа. Малкумина знаат дека пејачката има два полубраќа од вториот...
Лајфстајл Сцена

Британската јавност на нозе: Дали првата службена средба на скараните браќа, Меган и Хари вешто ќе ја избегнат?

Igor
Британците стравуваат дали за две недели браќата кои во последно време не се во добри односи ќе се сретнат очи во очи на Денот на...
Лајфстајл Сцена

Прозборе за ДРАМАТИЧНИОТ ОДНОС со братот: Ја сакав мајка ми додека ДА ГО РОДИ НЕГО

Igor
Ноел Галагер и неговиот брат Лијам се членови на култниот бенд Oasis и сите досега мислеа дека имаат одличен братски однос. Но, постариот брат, во...
Лајфстајл Сцена

ЖЕНА која го постигнала НЕВОЗМОЖНОТО: Поранешниот и сегашниот сопруг се согласуваат како браќа

Igor
Разводот и прифаќањето на новиот партнер на поранешната сопруга или сопруг е процес кој најчесто нема среќен крај. Но, дека секое правило има исклучок покажува...