6.8 C
Скопје
05:51 - 4 март, 2024

Ознака : авион

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Цеца во приватен авион: Само чантата што ја носи вреди „боли глава“

Еспресо
Цеца Ражнатовиќ на својот Инстаграм профил објави фотографија која предизвика бурни реакции. Ражнатовиќ се сликала во авионот, во сива кошула и панталони, а во преден...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Јована Јеремиќ го менува животот поради бизнисменот: „Ќе доаѓам на работа со авион“

Еспресо
Водителката Јована Јеремиќ последните денови го привлече вниманието на јавноста поради врската со познат бизнисмен. Имено, откако таа јавно објави заеднички фотографии со Драган Станковиќ,...
БалканСлајдерСцена

(Фото) Лепа Брена знае да ужива во луксуз: Лет во прва класа и шампањ за наздравување

Еспресо
Познато е дека Лепа Брена ужива во раскошот и богатството што ги стекна во долгогодишната кариера со својата работа и талент. Пејачката иако не сака...
СлајдерСцена

Румејса е највисоката жена на светот – со своите 2.15 метри успеа да се качи во авион ФОТО

Еспресо
Ова беше мојот прв лет, но сигурно нема да биде последен. Отсега ќе ми биде чест и задоволство да патувам на различни места во светот...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Анџелина Џоли е лиценциран пилот, причината поради која научила да лета е феноменална

Еспресо
Анџелина Џоли е позната како многу вредна и силна жена која се бори за своите цели, а улогата на пилот ѝ е само уште еден...
СветСлајдерСцена

Бред Пит нарекол едно од децата „колумбајновец“, а Анџелина „ја држел како заложник“ за време на кавгата: Нови детали од случајот на ФБИ

Еспресо
Порталот NBC објави нови детали од извештајот на ФБИ за конфликтот меѓу Анџелина Џоли и Бред Пит во приватен авион во 2016 година. Тогаш актерката...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииПатувањаСлајдер

Драматична снимка од слетување на авион на Скијатос десетина метри од плажата

Еспресо
Патничкиот авион на Wizz Air прелетал само неколку метри над главите на туристите при слетувањето на островот Скијатос. Драматичното видео од слетувањето беше споделено на...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Министерството за одбрана на Србија соопшти дека Ан-12 кој се урна во Грција превезувал оружје во Бангладеш

Еспресо
Украинскиот авион Ан-12 кој се урна во Грција превезувал 11,5 тони српско оружје во Бангладеш, информациите дека оружјето е пренесено во Украина се „злонамерни и...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Украински товарен авион се урна во Грција со 8 патници: експлозиите и стравот од токсичен товар ги спречија спасувачите да се приближат

Еспресо
Очевидци снимиле видео снимки на кои се гледа паѓање на запален масивен предмет, со последователни експлозии, што предизвикало пожар во областа. Експерти од Армијата и...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Фото) Непал: пронајдени остатоци од исчезнатиот авион со 22 лица во него; почна извлекувањето на телата

Еспресо
Во авионот патувале 19 патници и тројца членови на екипажот. Авионот летал за Џомсом, популарна дестинација за пешачење на Хималаите. Почна извлекувањето на телата. Пронајдени...