Tag : чанта

Свет Слајдер Сцена

Таа е најмоќната инфлуенсерка (33) во светот и носи чанта од 432.000 долари!

Васко Спасоски
Италијанката Кјара Ферањи (33) е највлијателната блогерка во светот. Оваа убавица која е исто така и модна дизајнерка и ТВ лице, фотографирана е во Мајами...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Сите гледаат во овие фотки на Кајли Џенер: Ноктите ги направи во стилот на нејзината чанта вредна 80.000 долари! (ФОТО)

Васко Спасоски
Американската ријалити ѕвезда и најмладата милијадерка во светот, Кајли Џенер (23) објави нови секси фотографии на социјалната мрежа Инстаграм, на кои ги истакна своите гради,...
Инспирација и совети

Чантата од 150 евра која за малку ќе предизвикаше политички скандал во Италија! (ФОТО)

Еспресо
За време на неодамнешната посета на регионот Пула, свршеницата на премиерот Џузепе Конте, Оливија Паладино, беше фотографирана со чанта која можеше да предизвика вистински скандал....
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Никогаш нема да погодите што се наоѓаше во чантата на младата актерка! (ФОТО)

Еспресо
Шармантната 10-годишна Џулија Батерс е најмлада ѕвезда од филмот „Once Upon A Time In Hollywood“, која се досети како може да ги спои убавото и...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Северина ја копира Меган Маркл! (ФОТО)

Еспресо
Северина Коиќ овој викенд овјавува фотографии од Монте Карло, каде отпатува со сопругот Игор. Хрватската пејачка изненади многумина со својот стајлинг на последните 3 фотографии,...
Убавина

Опасни преносители на бактерии од чантичката за шминка

Слободен печат
Одредени навики за разубавување може да доведат до непријатни миризби, бактерии, па дури и мувла во вашата торбичка за шминка, кои се потенцијално опасни. Еве...
Сцена

Ана Николиќ и Софија Вергара ја имаат истата чанта по која полуди цел Инстаграм! (ФОТО)

Igor
Добро познатата балканска пејачка Ана Николиќ и најдобро платената телевизиска актерка Софија Вергара, како и многу голем број од жените, ниту тие не можат да...
Сцена

Сопругата на Мило во Њујорк се прошета во голем стил

Igor
Сопругата на црногорскиот претседател предизвика најголемо внимание за време на Генералното собрание на Обединетите нации. Лидија Ѓукановиќ, рака под рака со сопругот се појави дотерана...
Сцена

ДАМА СО СТИЛ: Ова се модните додатоци кои секогаш ви се потребни

Igor
Модните додатоци сами по себе не се ништо посебно, но кога се искомбинирани со облека, шминка и фризура, тие се неизоставен дел од секој добар...
Живот

Како да носите ЦРНА ОБЛЕКА и во текот на летото

Igor
Иако црната боја се поврзува со ладните денови, но и со тажни моменти, факт е дека е една од најефективните кога се во прашање модните...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian