28.4 C
Скопје
16:38 - 25 јуни, 2024

Ознака : вучиќ

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Јелена Карлеуша: Александар Вучиќ ми даде поддршка иако го нападнав

Еспресо
Јелена Карлеуша одржа прес-конференција за новинари на која го најави својот настап за реприза на новогодишниот дочек во еден белградски хотел. Таа на настанот пристигна...
БалканВи ПрепорачувамеЕспресоСлајдерСцена

(Видео) Вучиќ разговара со својот двојник, снимката „растури“: „Прејако, исти сте“

Еспресо
Српскиот претседател Александар Вучиќ (53) на почетокот на месецот отвори профил на TikTok наречен „Јас сум Александар“, а последното видео што го објави стана вирално....
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Карлеуша удри по Сека и Богољуб Кариќ: Посочи виновници за нејзиниот развод со шокантни тврдења!

Еспресо
Српската пејачка Јелена Карлеуша од неодамна силно го поддржува претседателот на Србија, Александар Вучиќ, иако во минатото не беше баш така. Јелена сега преку социјалните...
БалканСлајдерСцена

Се огласи Жељко Митровиќ: „По препорака на Вучиќ, најмногу за десет дена ја укинувам Задруга“

Еспресо
Сопственикот на ТВ Пинк, Жељко Митровиќ на својот Инстаграм профил напиша дека најдоцна за 10 дена го откажува реалното шоу „Задруга“.   View this post...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Вучиќ на насловна страница на „Плејбој“ сликан во 2004 година како Дионис

Еспресо
Српското издание на магазинот „Плејбој“ од 2004 година, во кое има интервју со Александар Вучиќ, се продава за цели 855 евра. Интервјуто на актуелниот претседател...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Вучиќ на Инстаграм порача: Договорот со Косово не подразбира признавање

Еспресо
– За да нема искривени и лажни толкувања, а јас воопшто не се плашам да го кажам истото на сите во лице  – за Србија...
БалканСлајдерСцена

(Фото) Синот на Вучиќ „уловен“ со згодна девојка во Амстердам: Љубопитните открија дека станува збор за позната пејачка

Еспресо
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, како што е познато, има три деца. Данило и Милица ги има од првата сопруга Ксенија, која почина минатиот јануари,...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Вучиќ за договорот со Косово: Тоа е „мала тактичка победа“

Еспресо
Српскиот претседател Александар Вучиќ ги нарече „мала тактичка победа“ договорите со Приштина, постигнати со посредство на ЕУ, пренесува ТАСС. Според него, пред два дена Косовците...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Вучиќ се сретна со претставници на Србите од Косово: „сакаме само да го спасиме она што е наше“

Еспресо
Српскиот претседател Вучиќ разговарал за ситуацијата на Косово со претставници на Србите. Тој изразил надеж дека српскиот народ „ќе ги зачува своите вековни домови“. „Побаравме од...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Вучиќ го кажа условот под кој Србија ќе воведе санкции против Русија

Еспресо
Српскиот претседател Александар Вучиќ зборуваше за каналот ТВ Пинк во кој случај Белград ќе воведе санкции кон Москва. „Нашата суштина е да го зачуваме меѓународното...