30.8 C
Скопје
13:45 - 10 август, 2022

Ознака : косово

Ви Препорачуваме Еспресо Свет Слајдер Сцена

(Фото) Дуа Липа стана почесен амбасадор на Косово; На нејзиниот фестивал во Приштина ги собра сите музички ѕвезди!

Еспресо
Англиската пејачка со косовско потекло, Дуа Липа, организира фестивал кој моментно е во тек во Приштина, Косово, насловен „Sunny Hill Festival“. Властите на Косово го...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Косово ја одложи забраната за српските документи под притисок на дипломатите и демонстрантите

Еспресо
Властите на Косово по втор пат во 10 месеци беа принудени да попуштат пред етничкото малцинство што живее во регионот по прашањето за забрана на...
Вести Регион Слајдер

ВИДЕО: ПОПЛАДНЕВО тепачка, навреди и клетви во косовското собрание

V. T.
За време на интерпелацијата на косовскиот премиер Авдула Хоти и дебатата за исчезнатите лица за време и по војната се се степаа пратениците во Собранието...
Вести Регион Слајдер

ШОКАНТНО ПРИЗНАНИЕ на германска пратеничка: Разузнувачите знаеја за сите криминални дејства на Хашим Тачи уште од 2005 година и продолжија да го поддржуваат!

V. T.
Севим Дагделен е германска пратеничка од Левицата која објави дека Сојузната германска влада уште во 2005 година преку разузнавачката агенција БНД знаела за поврзаноста на...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Дуа Липа напиша дека била погрешно сфатена – Реагираше и нашата естрада, а УНИЦЕФ се огради од нејзините ставови

Еспресо
Дуа Липа (24), за која може да се каже дека е една од најпопуларните поп-пејачки во светот во моментов, пред неколку денови на Твитер и...
Балкан Слајдер Сцена

Дуа Липа објави слика на која пишува: „Зошто Косово нема да биде Србија“, па следеше одговор од Карлеуша! (ФОТО)

Васко Спасоски
Британската пејачка со албанско потекло Дуа Липа во повеќе наврати го поддржа одвојувањето на Косово и Метохија од Србија. Со тоа продолжи и сега, па...
Ви Препорачуваме Сцена

Хелена Роза може да биде горда на својата наследничка: Нејзината ќерка Кјара е „бомба“! (ФОТО)

Васко Спасоски
Ќерката на поренашната водителка Хелена Роза, Кјара Гоља (19) очигледно ги наследи сите атрибути на својата мајка. Тоа најдобро може да се забележи по фотографиите...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Дуа Липа ja честиташе независност на Косово, па Србите ја „нападнаа“ на социјалните мрежи! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата пејачка Дуа Липа успеа со една фотографија да разбесни илјадници Српски фанови. Британската пејачка, со потекло од Косово, објави фотографија на која се прикажани...
Лајфстајл Сцена

За фотомоделот Вилдане нема зима, се појави „пиштол“ гола (ФОТО)

Igor
Фото-моделот, Вилдане Зенели повторно го привлече вниманието на нејзините следбеници на социјалните мрежи. Таа се појави во многу жешко издание облечена само во долниот дел....
Лајфстајл Сцена

Албанска пејачка ги полуде фановите, го покажа задникот за кој сите би сонувале (ФОТО+ВИДЕО)

Igor
Таа е една од најкоментираните естрадни уметници во жолтиот печат на Косово. Станува збор за Фјола Морина, која секогаш знае да го привлече вниманието со...