19.8 C
Скопје
21:42 - 14 јуни, 2024

(Видео) Србите во северно Косово и понатаму се на барикади, се слушнале и истрели во текот на ноќта

Србите од северот на Косово ноќта ја минале на барикадите, ситуацијата во моментов е мирна – пренесуваат српските медиуми. Силна детонација се слушнала во Северна Митровица околу три часот наутро.

Според последните информации, административните премини Јариње и Брњак се уште се затворени, односно Косово не дозволува премин со автомобил или пеш.

Да потсетиме, граѓаните на северот на Косово почнаа да се собираат и да поставуваат барикади откако вчера беше уапсен Дејан Пантиќ. Пантиќ, кој неодамна ја напушти полицијата, кога Србите ги напуштиле институциите, бил уапсен на административниот премин, додека се враќал од правец на Рашка, а во моментот на апсењето бил со сопругата.

Во текот на вчерашниот ден се случија низа инциденти. Според очевидците, како што пренесуваат српските медиуми, во текот на ноќта се слушнале и истрели.

 

Слични објави

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо

Скандал во „Никогаш не е доцна“: Жика Јакшиќ ги фатил натпреварувачите во измама, веднаш ги дисквалификувал

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо

Драгана Мирковиќ испрати порака до ќерката на Цеца Ражнатовиќ: Пејачките со години не беа во добри односи

Еспресо
Се вчитува....