21.8 C
Скопје
16:14 - 30 мај, 2024

Ознака : срби

БалканСлајдерСцена

Србите полудеа поради невкусните шеги на хрватскиот „Евросонг“ Дора, се огласи и Марија Шерифовиќ: „Проблемот е во недостатокот на талент“

Еспресо
Во саботата се одржа хрватскиот избор на песна за настап на овогодинешниот Евросонг – Дора 2023. Освен што на многумина им беше непријатно да ги...
БалканВи ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Две славни жени се здружија во жесток напад на Новак Ѓоковиќ и Србите: „Глуми синдром на жртва, дека сите се против него…“

Еспресо
Цел свет знае за српскиот тенисер и најголем шампион на тенисот – Новак Ѓоковиќ, некои велат дека е контроверзна личност, некои го слават, други не...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Видео) Србите во северно Косово и понатаму се на барикади, се слушнале и истрели во текот на ноќта

Еспресо
Србите од северот на Косово ноќта ја минале на барикадите, ситуацијата во моментов е мирна – пренесуваат српските медиуми. Силна детонација се слушнала во Северна...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Вучиќ се сретна со претставници на Србите од Косово: „сакаме само да го спасиме она што е наше“

Еспресо
Српскиот претседател Вучиќ разговарал за ситуацијата на Косово со претставници на Србите. Тој изразил надеж дека српскиот народ „ќе ги зачува своите вековни домови“. „Побаравме од...
ЕспресоСлајдер

Протест на Србите во Митровица – Ние сакаме мир, а Курти и Османи ѝ плукнаа в лице на ЕУ ВИДЕО

Еспресо
Во Северна Митровица, една од четирите општини со мнозинско српско население на северот на Косово, започнаа протести кои претходно беа повикани од Српска листа, водечката...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО) ДА НЕ БИДЕ ОСАМЕН: Срби играат оро пред хотелот во кој е сместен Новак Ѓоковиќ

Еспресо
Новак Ѓоковиќ  се наоѓа во центар за притвор за имигранти во Австралија и се соочува со можна депортација назад во Србија, откако во четвртокот му...