22.8 C
Скопје
20:10 - 14 јуни, 2024

Ознака : митровица

ЕспресоСлајдер

Протест на Србите во Митровица – Ние сакаме мир, а Курти и Османи ѝ плукнаа в лице на ЕУ ВИДЕО

Еспресо
Во Северна Митровица, една од четирите општини со мнозинско српско население на северот на Косово, започнаа протести кои претходно беа повикани од Српска листа, водечката...