19.8 C
Скопје
15:42 - 20 април, 2024

Ознака : секојдневие

Дестинации и ДегустацииЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ВИДЕО | Ова е најсреќното племе на светот: Живеат надвор од цивилизацијата и силно веруваат дека ако заспиете може да се разбудите како друг човек

ЕСПРЕСО
Во Амазонската џунгла се крие племето Пираха со околу 400 припадници познато како најсреќното племе на светот. И покрај утврденото мислење дека спиењето е добро...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдерСтил

(ВИДЕО+ФОТО) Уметноста на ВЕРА ШИМУНИЈА: Везени пејзажи на мало парче ткаенина

М.Р.
Вера Шимунија е руска уметница која не се плаши да експериментира и која ја носи уметноста на едно ново ниво. Тоа покажува дека уметноста може...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО+ФОТО) СУША ОТКРИ СЕЛО НА ДУХОВИ ВО ШПАНИЈА: По 30 години руините „испливаа“ на површина

Еспресо
Кончело де Лобиос во Шпанија е „село на духови“ кое се појави откако суша речиси ја испразни браната на шпанско-португалската граница и привлекува толпи туристи...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ФОТО) АВСТРАЛИЈА ГИ ПРОГЛАСИ КОАЛИТЕ ЗА ЗАГРОЗЕН ВИД: Се претпоставува дека до 2050 година животното може да исчезне

Еспресо
Австралиската влада официјално ги стави коалите на листата на загрозени животни по падот на нивниот број поради катастрофалните шумски пожари кои ги намалија нивните живеалишта,...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ФОТО+ВИДЕО) ВСЕЛЕНСКА ЦЕНА ЗА ВСЕЛЕНСКИ ДИЈАМАНТ: Црниот дијамант „Енигма“ продаден за неверојатна сума!

Еспресо
Со последна понуда од 3,8 милиони долари, анонимен купувач штотуку стана нов сопственик на црниот дијамант од 555,55 карати познат како Енигма. Продажбата на овој...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ФОТО) СЕ ПОЖАЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА СИ НАЈДЕ МОМЧЕ: Преубава сум, ги плашам

Ирена Трајкова
Моделот и Плејбој зајачицата изгледа како да не може да се „одбрани“ од додворувања 24 часа на ден. Но, 27-годишната Елизабет Мари Шевалие се жали дека...
ЛајфстајлСекојдневиеСемејство

(ВИДЕО) СЕКОЈА ЧЕСТ: Мајка го тера својот син да прави 12.000 чекори дневно ако сака да игра видеоигри

И. Т.
Ако сака да игра видеоигри за време на викендите, ова момче мора да направи 12.000 чекори дневно. Неговата мајка објави видео на „ТикТок“ во кое...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО) СТИСНИ ЗАБИ И ПРОДОЛЖИ: Репортерка беше удрена од автомобил во живо и нејзината реакција е јуначка!

Еспресо
Тори Јоргеј, ТВ репортерка за „WSAZ“ во Хантингтон, Западна Вирџинија, беше во живо во етер на зимското време во средата навечер, кога се најде во...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

НА ПОЛНОЌ ПОГЛЕДНЕТЕ КОН НЕБОТО И ЗАМИСЛЕТЕ СИ ЖЕЛБА: Ќе се отвори небото и Бог ќе им се јави на луѓето

Еспресо
Штом сонцето почне да заоѓа, христијаните почнуваат да се поздравуваат со поздравот „Бог се јави!“ во очи на празникот. Според преданието, ноќта спроти Богојавление или...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) ПРВ ПАТ ВО ЈАВНОСТ ПО РАЗВОДОТ БЕЗ БУРМА: Џејсон Момоа е официјално сингл

Еспресо
Џејсон Момоа, познат и како Аквамен по неговата улога во истоимениот филм за прв пат беше виден во јавноста откако излезе веста дека се разведува...