24.8 C
Скопје
08:38 - 13 јуни, 2024

Ознака : џејсон момоа

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Ѕвездата на „Аквамен“ Џејсон Момоа ја потврди својата романса со позната актерка: „Ти си остварен сон, ми го разнесе умот“

еспресо
Актерот заедно со својата девојка и пријателите заминале во Јапонија каде одлично се забавувале. Ова е прва сериозна врска на Џејсон по разводот со Лиза...
Ви ПрепорачувамеСлајдерСцена

Амбер Херд тврди дека Џејсон Момоа доаѓал пијан на сетот на „Aquaman“ и се обидел да ѝ намести отказ

Еспресо
Откако „Варајети“ ги објави белешките на терапевтката Доун Хојз, која работела со актерката Амбер Херд, а кои беа користени во судењето на Џони Деп, во...
СветСлајдерСцена

Џејсон Момоа објави разголени снимки и предизвика лавина од реакции

еспресо
Актерот Џејсон Момоа го помина викендот на риболов и објави 18+ содржина на својот инстаграм-профил. Внимание привлече неговиот гол задник, што може да се види...
СветСлајдерСцена

Џејсон Момоа ја избричи главата и откри огромна тетоважа со која ја замени косата

Еспресо
Џејсон Момоа (43) минатата недела ги шокираше фановите откако ја избричи косата, а сега има и тетоважа на главата. Момоа се огласи на својот Инстаграм...
СветСлајдерСцена

(Видео) Џејсон Момоа ги послужувал патниците на летот за Хаваи, набргу откриено зошто

Еспресо
Само едно патување на Хаваи е остварување на сонот, а среќниците кои неодамна заминаа на одмор на рајските острови од Лос Анџелес со Хаваи Ерлајнс...
СветСлајдерСцена

(Фото) Бен Афлек и Џејсон Момоа се обединија во Аквамен 2, ќе се најде ли место во филмот за Амбер Херд?

Еспресо
Бен Афлек и Џејсон Момоа се повторно заедно на сетот за Аквамен 2. Ова не е официјално соопштение за медиумите придружено со вообичаената огромна возбуда,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Џејсон Момоа е бог на океаните, ѕвездата престојува во Лисабон на конференција на ОН

Еспресо
Денеска се отвора Конференцијата на Обединетите нации на тема за спасување на океаните и посветеноста на животната средина. Ѕвезда на настанот очигледно е Акваменот Џејсон...
СветСлајдерСцена

Нов љубовен бродолом го тресе Холивуд: Крај на врската на Џејсон Момоа и преубавата мексиканска актерка

Еспресо
Актерот Џејсон Момоа и неговата девојка Еиза Гонзалес, наводно раскинале откако биле заедно само четири месеци. „Тие едноставно се многу различни луѓе“, рече извор за...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(ВИДЕО) Џејсон Момоа ги разбесни Италијанците со фотографија од Сикстинската капела, па мораше да се извини

Еспресо
Ѕвездата на „Аквамен“, актерот Џејсон Момоа престојувал во Италија на снимањето на филмот „Fast X“, десеттиот дел од филмската сага „Fast and Furious“, а минатата...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) ПРВ ПАТ ВО ЈАВНОСТ ПО РАЗВОДОТ БЕЗ БУРМА: Џејсон Момоа е официјално сингл

Еспресо
Џејсон Момоа, познат и како Аквамен по неговата улога во истоимениот филм за прв пат беше виден во јавноста откако излезе веста дека се разведува...