21.8 C
Скопје
00:52 - 18 јуни, 2024

(Фото) Ѕвездата на „Аквамен“ Џејсон Момоа ја потврди својата романса со позната актерка: „Ти си остварен сон, ми го разнесе умот“

Актерот заедно со својата девојка и пријателите заминале во Јапонија каде одлично се забавувале. Ова е прва сериозна врска на Џејсон по разводот со Лиза Бонет.

44-годишниот американски актер и режисер Џејсон Момоа, кој беше сингл по разводот со 56-годишната Лиза Бонет, повеќе не е „сингл“. Ѕвездата на „Аквамен“ не само што започна афера со 32-годишната актерка Адрија Арјона, туку на Инстаграм објави и нивни заеднички фотографии од Јапонија, што во суштина и официјално ја потврди нивната врска.

Џејсон во Јапонија одлично се забавувал не само со својата љубовница, туку и со пријателите моторџии со кои се возел по патиштата.

Во еден од кадрите ја прегрнува девојката и се смее на камерата. На друга фотографија се гледа како таа позира пред знакот Harley-Davidson Bicycles во вечерните часови.

„Јапонија, ти си остварен сон, ми го разнесе умот. Многу сме благодарни на сите што ги отворија своите домови, правејќи спомени со новите и старите пријатели, споделувајќи уште една неверојатна авантура со mi amor. Мотоциклите и хаосот се во движењето. Здраво на сите!” – напиша глумецот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jason Momoa (@prideofgypsies)

Џејсон навести дека неговото срце повторно е освоено за време на говорот кој го одржа во Бесингсток. На прашањето дали е осамен, актерот одговори:

„Во многу сериозна врска сум. Ќе дознаете многу брзо. Во врска сум веќе некое време”.

Џејсон со новата девојка, инстаграм

Адрија се преселила во Мајами на 12-годишна возраст и живеела таму до својата 18-та година, по што се преселила во Њујорк, каде што работела како келнерка и водителка додека студирала глума во Театарскиот и филмскиот институт Ли Стразберг. Таа се омажила за своето долгогодишно момче, порториканско-американскиот адвокат Едгардо Каналес во 2019 година. Таа е позната по улогите во True Detective (2015), Emerald City (2017), Pacific Rim 2 (2018), Bix Kalin во Andora (2022) Актерката глуми со Глен Пауел во филмот „I Am Not Hitman“ во 2023 година , играјќи ја неговата љубовница Меди Мастерс.

Новата романса на Џејсон со актерката доаѓа нешто повеќе од две години откако тој и неговата поранешна сопруга Лиза, кои беа во брак четири години и заедно повеќе од десет, се разделија. Во Меѓувреме и Адрија се разведе од сопругот адвокат.

Милионерите од српската естрада! Цеца заработува милиони, но и ги троши: Еве кој е најбогат

 

 

Слични објави

(Фото) Брук Шилдс блесна на црвениот тепих на Тони Авардс: На нозете носеше папучки за на плажа порди операциите

еспресо

Цеца го искоментира гестот на Драгана Мирковиќ: „Фала Богу…“

еспресо

„Мојот зет ми е омилен во репрезентацијата“: По Анастасија и Цеца Ражнатовиќ замина во Германија да ја бодри екипата на Србија

Еспресо

Прослава во домот на Огњен Амиџиќ! Мина објави фотографија со бебето, а со емотивни зборови јавно му се обрати на сопругот

Еспресо

Дарко Велковски и Тамара Чуприна повторно станаа родители: Пристигна малиот Видан!

Еспресо

(Фото) Гоца Тржан објави провокативна слика од својот сопруг Раша: Вежбајте и праќајте им на вашите сопруги вакви фотографии

Еспресо
Се вчитува....