19.8 C
Скопје
21:31 - 14 јуни, 2024

(Фото) Како сестри: Александра Пријовиќ позира со мајка си додека уживаат во одморот

Александра Пријовиќ замина на заслужен одмор откако ги заврши нејзините спектакуларни концерти низ регионот.

Имено, пејачката деновиве објави дека е на егзотична дестинација со сопругот Филипа, синот Александар, но и со нејзината мајка Борка.

Александра со денови објавува моменти од одморот на социјалните мрежи, но сега и Борка сподели селфи со својата ќерка.

На фотографијата и двете се во елегантни бели кошули, а нема сомнеж дека сличноста меѓу нив е голема, па некои во коментарите истакнаа дека двете се како сестри.

Инаку, мајката на Александра истакнува колку е горда на успехот на нејзината ќерка, а неодамна зборуваше и за нејзината кариера. Таа се осврна и на тоа што Александра не завршила средно училиште.

Слични објави

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо

Скандал во „Никогаш не е доцна“: Жика Јакшиќ ги фатил натпреварувачите во измама, веднаш ги дисквалификувал

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо

Драгана Мирковиќ испрати порака до ќерката на Цеца Ражнатовиќ: Пејачките со години не беа во добри односи

Еспресо
Се вчитува....