24.8 C
Скопје
14:23 - 13 август, 2022

(Видео) Џејсон Момоа ги послужувал патниците на летот за Хаваи, набргу откриено зошто

Само едно патување на Хаваи е остварување на сонот, а среќниците кои неодамна заминаа на одмор на рајските острови од Лос Анџелес со Хаваи Ерлајнс го доживеаја неверојатното искуство да летаат во друштво на славниот глумец Џејсон Момоа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jason Momoa (@prideofgypsies)

Холивудски актер и еден од најпознатите Хавајци во таа прилика ја презеде улогата на стјуард. Екипажот во кабината му дал, на негово барање, количка со пијалаци за освежување, а Аквамен со цвет закачен зад увото се појавил пред изненадените патници, пишува Пипл.

Разговорот изгледал отприлика вака: „Здраво, јас сум Џејсон Момоа, дали сакате изворска вода од алуминиумско шише за повеќекратна употреба?“

Никој не го одбил. На оние на кои им требаше дополнително објаснување, актерот рече дека учествува во кампања за подигање на свеста за туристите кои патуваат на убава дестинација и единствен дом на бројни животински и растителни видови – добро да размислат дали им се потребни пластични шишиња со вода за еднократна употреба?

Тој, пак, им понуди еколошка замена и селфи. Секако, во авионот владееше веселба. Специјалната пригода актерот ја документираше на својот Инстаграм профил, а среќниците на кои им беше стјуард ги споделија своите видеа и фотографии на социјалните мрежи. Непотребно е да се каже дека станаа вирални.

 

Слични објави

Цеца го откажа концертот во Црна Гора: „Единаесет човечки животи неповратно згаснаа за неколку минути“

Еспресо

Лоша здравствена состојба на Салман Ружди: „најверојатно ќе го изгуби окото, нервите на раката му се отсечени, а црниот дроб е погоден и оштетен“

Еспресо

Попоски предупредува на голема претпазливост – ИЗРАЗЕНО НЕВРЕМЕ, еве кога (и во Скопје)

Еспресо

Лекарите открија зошто умираат вакцинираните лица кои се инфицираат со коронавирус

Еспресо

Случај Салман Ружди: Полиција пред домот на уапсениот во Њу Џерси; соседите вознемирени: „Во шок сме!“

Еспресо

Која беше Ен Хеч: „Слушам гласови и зборувам со бог“; од травматичното детство до објавување на нејзината бисексуалност

Еспресо
Се вчитува....