4.8 C
Скопје
03:13 - 21 април, 2024

Ознака : желба

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Семејството на Метју Пери ја исполни неговата неостварена желба: Сакал да биде запаметен по ова

Еспресо
Актерот Метју Пери почина на 28 октомври на 55-годишна возраст. Неговото семејство се огласи дури сега, еден месец по неговата смрт, и откри дека планираат...
АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Датум на магично огледало 6.06: Како да го промените животот за еден ден и да ја испратите желбата до Универзумот

Еспресо
Датумот 6 јуни (6.06) е еден од најмоќните енергетски денови во годината. Ова е првата летна краткоденица, кога универзумот слуша барања и исполнува желби. Сепак,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСценаЧудесни жени

Бранка Веселиновиќ имаше едно проклетство кое никогаш не го преболе: „Секој во животот има желба, мојата беше…“

Еспресо
Актерката Бранка Веселиновиќ почина на 105 години, а беше една од најстарите актерки во светот. Денеска не затекна веста дека почина Бранка Веселиновиќ, која со...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Ален Делон се подготвува за СМРТ СО ЕВТАНАЗИЈА: Најстариот син го призна ветувањето што му го дал на татка си

Еспресо
Откако беше опериран поради проблем со срцето во 2017 година и две години подоцна кога доживеа големи кардиоваскуларни проблеми и мал мозочен удар, славниот француски...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

НА ПОЛНОЌ ПОГЛЕДНЕТЕ КОН НЕБОТО И ЗАМИСЛЕТЕ СИ ЖЕЛБА: Ќе се отвори небото и Бог ќе им се јави на луѓето

Еспресо
Штом сонцето почне да заоѓа, христијаните почнуваат да се поздравуваат со поздравот „Бог се јави!“ во очи на празникот. Според преданието, ноќта спроти Богојавление или...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ВЕЧЕРВА НА ПОЛНОЌ, НА 13-ти ЈАНУАРИ ЗАМИСЛЕТЕ СИ ЖЕЛБА: Сè што ќе посакате, непогрешливо се остварува!

Еспресо
Вечерва, на вечерта на Свети Василиј Велики, замислете желба – време е за чуда! Вечерва, во ноќта на Свети Василиј Велики, ја славиме православната Нова година. Бидете сигурни...
UncategorizedИнтимаЛајфстајлСлајдер

И СЕКСОТ ИМА БИОРИТАМ: Кажи ми колку е часот, ќе ти кажам колку сум запалена…

Еспресо
Сексолозите утврдиле дека еден од најважните фактори е периодот од денот во кој луѓето ќе одлучат да имаат сексуални односи со партнерот. Затоа, пред да...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО) НОВОГОДИШНАТА ЕЛКА НА ЛИЛА: На врвот стои голема ѕвезда, а водителката ја „накити“ за само неколку секунди!

М.Р.
Нашата познатата водителката и инфлуенсерка на својот инстаграм – профил секојдневно споделува интересни фотографии и видеа. Храна, прекрасни дестинации, модни комбинации како и прекрасни моменти...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

ЗОРАНА КОСТОВСКА ВО СЕЌАВАЊЕ НА ЕСМА: Не ѝ ја исполнив последната желба, никогаш нема да си простам…

Кате Божиновска
На денешен ден пред 5 години, на 73 годишна возраст почина Есма Реџепова. Кралицата на ромската музика почина по кратко боледување. Оваа вест одекна низ...
ИнтимаЛајфстајлСлајдер

ПРИЧИНАТА Е МНОГУ ИНТЕРЕСНА: За време на есента повеќе сакаме секс, еве зошто!

Еспресо
За да откријат како сезоните влијаат на нашето либидо, истражувачкиот тим од Универзитетот „Лудвиг Максимилијанс“ во Минхен спроведе студија. Резултатот е прилично изненадувачки. Имено, најдобриот...